Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Zatrzymano sprawców włamania do hurtowni ze sprzętem fotograficznym

Dodano: 28.06.2021 r.

Na zdj. Policjanci doprowadzają jednego z podejrzanych do sądu / fot. KMP Rzeszów
Na zdj. Policjanci doprowadzają jednego z podejrzanych do sądu / fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamanie do hurtowni ze sprzętem fotograficznym w Rzeszowie. To mieszkańcy Krakowa. Ukradli produkty o wartości 138 tys. zł i dokonali strat wycenionych na 9 tys. zł.

Do włamania doszło 5 czerwca br. Około godz. 3:00 nieznani sprawcy wybili szybę w drzwiach wejściowych do firmy. Po dostaniu się do środka porozbijali witryny wystawowe, z których skradli aparaty fotograficzne, obiektywy i inny sprzęt fotograficzny o łącznej wartości ponad 138 tys. złotych. Łącznie straty wyceniono na kwotę ponad 147 tys. złotych, z czego 9 tys. za zniszczenia podczas włamania.

Nad sprwą pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, którzy przeprowadzili oględziny na miejscu włamania i zabezpieczyli ślady. Sprawdzili zapisy monitoringu oraz zbierali informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców przestępstwa.

Kryminalnym udało się wytypować sprawców. To dwaj mężczyźni, którzy włamali się do hurtowni oraz 32-letnia kobieta, która przywiozła ich na miejsce swoim samochodem. Wszyscy są mieszkańcami Krakowa.
Reklama
Prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu oraz przeszukaniu.

Dwoje podejrzanych – kobietę i 30-letniego mężczyznę - zatrzymano w Krakowie, 16 czerwca br. Podczas przeszukania znaleziono przy nich środki odurzające. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w Rzeszowie.

Policjanci przekazali zebrany w sprawie materiał dowodowy do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator wszczął śledztwo. Przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto kobieta odpowie za posiadanie narkotyków, a mężczyzna za posiadanie ich w znacznej ilości. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował obydwoje podejrzanych na okres 3 miesięcy.

W tym czasie kryminalni pracowali nad ustaleniem tożsamości trzeciej osoby podejrzanej o udział w włamaniu. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Krakowa. Policjanci zatrzymali go w środę. Prokurator przedstawił mu również zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem, a sąd aresztował go na 3 miesiące.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oświetlą kolejne ścieżki rowerowe nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dobra wiadomość dla rowerzystów. Miasto zamierza oświetlić ponad 3 km ścieżek rowerowych wzdłuż Wisłoka. Ruszyły poszukiwania wykonawcy, który podejmie się zadania.  

Rzeszów

Rzeszów w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

RZESZÓW. 11 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów od soboty 17 października 2020 r. znajdzie się w strefie czerwonej.  Od tego dnia będą również obowiązywały nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych. Co...

Rzeszów

Millenium Hall świętuje 9 urodziny. W sobotę punkt kulminacyjny obchodów

RZESZÓW. 9 Urodziny Millenium Hall trwają, a punkt kulminacyjny urodzin już w tą sobotę, podczas której odbędzie się coś specjalnego – Beauty Birthday – spotkania z ekspertami z dziedzin: mody, urody i...

Rzeszów

Poszukiwany sprawca napadu na tle seksualnym. Rzeszowska Policja publikuje portret pamięciowy

RZESZÓW. Rzeszowska Policja poszukuje mężczyzny, który zmusił przemocą kobietę do innej czynności seksualnej. Na podstawie zeznań poszkodowanej sporządzono portret pamięciowy sprawc

Rzeszów

Sześć ognisk koronawirusa w Rzeszowie. Największe w szpitalu „na górce”

RZESZÓW. Sanepid przekazał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w stolicy województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Wyróżnienie dla Rzeszowa za rozbudowę ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. za rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.”

Rzeszów

ZTM Rzeszów: Bilety jednorazowe już dostępne w aplikacji zbiletem.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadził możliwość zakupu biletów jednorazowych przez aplikację zbiletem.pl.

Rzeszów

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Reklama