Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

Dodano: 03.09.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Do tragicznego pożaru doszło w sobotę, przed godz. 18:00 przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Spłonęło siedem z ośmiu mieszkań. Strażacy gasili ogień niemal całą noc. Łącznie w akcji wzięło udział ponad 80 strażaków z PSP i OSP. Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch butli gazowej zamontowanej do grilla. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. 

W pożarze poszkodowani stracili dorobek swojego życia. W związku z tym Caritas Diecezji Rzeszowskiej uruchomił zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych.
Pieniądze można wpłacać na konto Caritasu: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 – tytułem „pożar”.

Reklama

Do akcji pomocy dla pogorzelców dołączyła również Parafia pw. Miłosierdzia Bożego mieszcząca się na osiedlu Biała. „W przyszłą niedzielę w czasie wszystkich Mszy świętych w naszym kościele odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych dla rodzin, które ucierpiały w tym tragicznym wydarzeniu” – czytamy na profilu parafii w mediach społecznościowych.

Niezależnie od powyższych akcji pomocy, właściciele spalonych domków organizują również własne zbiórki na popularnych serwisach internetowych zajmujących się organizacją zrzutek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. 

Rzeszów

Rzeszów ma rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Natalia Hul, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta. To pierwsze tego typu stanowisko w stolicy Podkarpacia.

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. 

Reklama