Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Zbiórka dla rodzin poszkodowanych w pożarze domków na osiedlu Biała

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Caritas Diecezji Rzeszowskiej prowadzi zbiórkę na rzecz mieszkańców domków na osiedlu Biała, którzy w sobotnim pożarze stracili dorobek życia.

Do tragicznego pożaru doszło w sobotę, przed godz. 18:00 przy ul. kard. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Spłonęło siedem z ośmiu mieszkań. Strażacy gasili ogień niemal całą noc. Łącznie w akcji wzięło udział ponad 80 strażaków z PSP i OSP. Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch butli gazowej zamontowanej do grilla. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. 

W pożarze poszkodowani stracili dorobek swojego życia. W związku z tym Caritas Diecezji Rzeszowskiej uruchomił zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych.
Pieniądze można wpłacać na konto Caritasu: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 – tytułem „pożar”.

Reklama

Do akcji pomocy dla pogorzelców dołączyła również Parafia pw. Miłosierdzia Bożego mieszcząca się na osiedlu Biała. „W przyszłą niedzielę w czasie wszystkich Mszy świętych w naszym kościele odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych dla rodzin, które ucierpiały w tym tragicznym wydarzeniu” – czytamy na profilu parafii w mediach społecznościowych.

Niezależnie od powyższych akcji pomocy, właściciele spalonych domków organizują również własne zbiórki na popularnych serwisach internetowych zajmujących się organizacją zrzutek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wizyta w G2A, trening z Martą Niewczas i kolacja z posłem wśród rzeszowskich aukcji WOŚP

RZESZÓW. Trwają aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

RZESZÓW.  Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Rzeszów

Podczas libacji na ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie doszło do ataku nożem

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Rzeszów

Zaginął mieszkaniec Rzeszowa. Wyszedł z miejsca zamieszkania 3 stycznia

RZESZÓW. Policja rozpoczęła poszukiwania 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w Rzeszowie.

Rzeszów

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wystąpi m.in. Urszula Dudziak

RZESZÓW. 18 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Reklama