Rzeszów - Środa, 11.02.2026
Reklama

Zdemontowano inteligentną wiatę przystankową przy ul. Lisa Kuli. Powróci za kilka dni

Dodano: 15.10.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W dniach 21-22 października podczas targów Smart City Expo spółka ML System wraz z Gminą Miasto Rzeszów będzie promowała fotowoltaiczne rozwiązania małej architektury dla nowoczesnych miast. Zostanie tam zaprezentowana jedyna na świecie inteligentna, fotowoltaiczna wiata przystankowa „Lisa-Kuli 01”.

Wiata przy „Lisa-Kuli 01”, zamontowana 30 września br., to nagroda w konkursie dla jednostek samorządu terytorialnego, w którym Rzeszów otrzymał tytuł „Energetycznego Innowatora Roku”. Spółka ML System, wykonawca projektu, zaprezentuje swoje rozwiązania podczas tegorocznych targów Smart City Expo. Z racji dużego zainteresowania Prezydent Fijołek zdecydował o przekazaniu wiaty na czas trwania targów.
Reklama
Wiata zamontowana przy ul. Lisa-Kuli posiada wiele użytecznych funkcji, wykorzystujących najnowsze technologie i wpływających na komfort pasażerów:
  • funkcja ogrzewania wnętrza wiaty oraz ławka z funkcją grzania,
  • wyświetlacz zmiennej treści, zintegrowany z szybą wiaty, na którym prezentowany jest rozkład jazdy,
  • ładowanie urządzeń mobilnych w sposób bezprzewodowy i przewodowy,
  • dostęp do sieci WiFi,
  • zintegrowana z przystankiem przestrzeń na defibrylator,
  • graficzna instrukcja udzielania pierwszej pomocy.
Przystanek zostanie zdemontowany dziś i powróci do Rzeszowa po zakończeniu targów, za około 10 dni. W jego miejsce zostanie postawiony przystanek zastępczy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Umowa z Autosanem podpisana. Do Rzeszowa przyjedzie 60 nowych autobusów

RZESZÓW. Za zamówienie Rzeszów zapłaci 54,7 mln zł.

Rzeszów

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019

28 listopada w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

RZESZÓW. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Rzeszów

Dyrektor PGE EC o władzy szantażującej za pośrednictwem mediów komisje przetargową ws. odbioru odpadów

RZESZÓW. Dyrektor PGE EC problemu z odpadami nie widzi i dziwi się mediom tak radykalnej reakcji na wieść o rozpoczęciu przetargu.

Rzeszów

1 grudnia parkingi w rejonie hali Podpromie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W pierwszy dzień grudnia, Automobilklub Rzeszowski, już po raz drugi, zorganizuje Moto-Mikołajki.

Rzeszów

ZAKSA po tie-breaku. Punkt na pocieszenie dla Resovii

RZESZÓW. Asseco Resovia Rzeszów przegrała w meczu 7. Kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywróci pięć kursów, które wcześniej miały zostać zawieszone

RZESZÓW. PKS Rzeszów dogadał się z samorządami gmin i przywróci pięć linii, które miały być zawieszone od 1 grudnia.

Reklama