Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Zderzenie ciężarówek na S19. Strażacy wyciągnęli kierowcę zakleszczonego w kabinie

Dodano: 01.09.2022 r.

fot. OSP Świlcza
fot. OSP Świlcza
RZESZÓW. Wczoraj w Świlczy doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie pojazdu. Po wydostaniu go na zewnątrz przez strażaków, karetka pogotowia przetransportowała go do szpitala.

Do wypadku doszło przed godz. 11:00 na drodze ekspresowej S19 w kierunku autostrady A4. Samochód ciężarowy najechał na naczepę innej ciężarówki. Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie. Pracujący na miejscu strażacy rozpoczęli akcję ratowniczą z użyciem narzędzi hydraulicznych. Musieli działać szybko i sprawnie, ponieważ ciężarówka była poważnie uszkodzona.  - Po kilku minutach udało się zrobić dostęp do kierowcy i przy pomocy deski ortopedycznej wydobyliśmy kierowcę na zewnątrz pojazdu, jednocześnie transportując go na noszach do karetki pogotowia – informuje OSP Świlcza.
Ranny mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala.

Szczegółowe okoliczności wypadku bada policja.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wydano „wuzetkę” na wieżowiec na os. Nowe Miasto. Będzie mógł mieć nawet 180 m wysokości

RZESZÓW. Inwestycja miała by się znajdować na parkingu przed Delikatesami Centrum na ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Kolejne problemy z obwodnicą południową miasta

RZESZÓW. Tym razem „kłody pod nogi” rzucają władzom miasta mieszkańcy i stowarzyszenie, zajmujące się oceną legalności działań administracji

Rzeszów

Ruszył nabór wniosków o udzielenie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest

RZESZÓW. Mieszkańcy mogą liczyć na 100% pokrycie kosztów.

Rzeszów

Sprawdź, ile osób skorzystało z lotniska w Jasionce w ubiegłym roku

RZESZÓW. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Rzeszów

XV Podkarpackie Targi Ślubne już w najbliższy weekend

RZESZÓW. Styczniowe targi ślubne odbędą się od godz. 10 do godz. 18. Udział w imprezie jest płatny – koszt biletu to 20 zł.

Reklama