Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

Dodano: 10.06.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w piątek po północy. Policjanci patrolujący ulicę Lisa Kuli zauważyli rozsypane na jezdni, potłuczone szkło. Kilkanaście metrów dalej, na przystanku autobusowym zauważyli autobus z powybijanymi szybami. Kierowca poinformował mundurowych, że podczas kursu jeden z pasażerów „nagle, bez żadnego powodu, używając awaryjnego młotka do otwierania szyb, rozbił 3 okna i uszkodził drzwi”.

Funkcjonariusze, po ustaleniu rysopisu podejrzanego, rozpoczęli jego poszukiwania. W rejonie ulicy Moniuszki, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na rękach odzieży miał widoczne ślady krwi. Zatrzymali go.

W trakcie wykonywania czynności, ustalono że podejrzany to 39-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że 39-latek jest poszukiwany przez zielonogórską policję do ustalenia miejsca pobytu, a także ma do odbycia 15 dniową karę zastępczą pozbawienia wolności, za popełnioną w przeszłości kradzież, którą orzekł Sąd Rejonowy w Nowej Soli.

Reklama

Zatrzymany, po wstępnym zaopatrzeniu medycznym został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci ustalili, że straty jakie spowodował mieszkaniec województwa lubuskiego, zostały wycenione na kwotę ponad 49 500 złotych.
39-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do popełnienia którego się przyznał, przeprosił za swoje zachowanie i zobligował się do naprawienia wyrządzonej szkody.

O losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oświetlą kolejne ścieżki rowerowe nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dobra wiadomość dla rowerzystów. Miasto zamierza oświetlić ponad 3 km ścieżek rowerowych wzdłuż Wisłoka. Ruszyły poszukiwania wykonawcy, który podejmie się zadania.  

Rzeszów

Rzeszów w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

RZESZÓW. 11 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów od soboty 17 października 2020 r. znajdzie się w strefie czerwonej.  Od tego dnia będą również obowiązywały nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych. Co...

Rzeszów

Millenium Hall świętuje 9 urodziny. W sobotę punkt kulminacyjny obchodów

RZESZÓW. 9 Urodziny Millenium Hall trwają, a punkt kulminacyjny urodzin już w tą sobotę, podczas której odbędzie się coś specjalnego – Beauty Birthday – spotkania z ekspertami z dziedzin: mody, urody i...

Rzeszów

Poszukiwany sprawca napadu na tle seksualnym. Rzeszowska Policja publikuje portret pamięciowy

RZESZÓW. Rzeszowska Policja poszukuje mężczyzny, który zmusił przemocą kobietę do innej czynności seksualnej. Na podstawie zeznań poszkodowanej sporządzono portret pamięciowy sprawc

Rzeszów

Sześć ognisk koronawirusa w Rzeszowie. Największe w szpitalu „na górce”

RZESZÓW. Sanepid przekazał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w stolicy województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Wyróżnienie dla Rzeszowa za rozbudowę ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. za rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.”

Rzeszów

ZTM Rzeszów: Bilety jednorazowe już dostępne w aplikacji zbiletem.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadził możliwość zakupu biletów jednorazowych przez aplikację zbiletem.pl.

Rzeszów

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Reklama