Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

Dodano: 10.06.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w piątek po północy. Policjanci patrolujący ulicę Lisa Kuli zauważyli rozsypane na jezdni, potłuczone szkło. Kilkanaście metrów dalej, na przystanku autobusowym zauważyli autobus z powybijanymi szybami. Kierowca poinformował mundurowych, że podczas kursu jeden z pasażerów „nagle, bez żadnego powodu, używając awaryjnego młotka do otwierania szyb, rozbił 3 okna i uszkodził drzwi”.

Funkcjonariusze, po ustaleniu rysopisu podejrzanego, rozpoczęli jego poszukiwania. W rejonie ulicy Moniuszki, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na rękach odzieży miał widoczne ślady krwi. Zatrzymali go.

W trakcie wykonywania czynności, ustalono że podejrzany to 39-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że 39-latek jest poszukiwany przez zielonogórską policję do ustalenia miejsca pobytu, a także ma do odbycia 15 dniową karę zastępczą pozbawienia wolności, za popełnioną w przeszłości kradzież, którą orzekł Sąd Rejonowy w Nowej Soli.

Reklama

Zatrzymany, po wstępnym zaopatrzeniu medycznym został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci ustalili, że straty jakie spowodował mieszkaniec województwa lubuskiego, zostały wycenione na kwotę ponad 49 500 złotych.
39-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do popełnienia którego się przyznał, przeprosił za swoje zachowanie i zobligował się do naprawienia wyrządzonej szkody.

O losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy osiedlowej "pięćdziesiątki"

RZESZÓW. Od 23 września br. linia autobusowa obsługująca osiedle Zalesie będzie kursowała wg nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Franciszek Kotula ma swój mural w Rzeszowie

RZESZÓW. Na jednym z rzeszowskich bloków powstał gigantyczny mural z podobizną Franciszka Kotuli, sfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Oficjalne odsłonięcie odbędzie się 25 września br.

Rzeszów

Pijany 19-latek uderzył autem w policyjny radiowóz

RZESZÓW. 19-letni mieszkaniec Rzeszowa spędził noc w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, uderzył autem w policyjny radiowóz, a następnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Rzeszów

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 65 do 74 roku życia, pensjonariusze DPS’ów oraz pacjenci zakładów opiekuńczo – leczniczych mogą skorzystać z darmowych sczepień przeciwko grypie.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. We wtorek bezpłatna komunikacja miejska dla kierowców

RZESZÓW. „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” to motyw przewodni tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbywa się od 16 do 22 września 2020 r.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na DK94 w Krasnem. Nie żyje 55-letni pieszy

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 94 w Krasnem. 55-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy.

Rzeszów

W niedzielę koncert Jednego Serca Jednego Ducha

RZESZÓW. W niedzielę, 20 września 2020 r. o godz. 18:00 w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Artyści wspólnie z publicznością po raz kolejny zaśpiewają najpiękniejsze...

Rzeszów

Dzień Serca online i na rzeszowskim Rynku [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września 2020 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się finał tegorocznej edycji Dnia Serca. Niedzielne wydarzenie poprzedzi cykl spotkań online ze specjalistami...

Reklama