Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

Zegar z 10-metrową tarczą przy al. Rejtana?

Dodano: 20.02.2020 r.

fot. Materiały należące do Rady Miasta Rzeszowa
fot. Materiały należące do Rady Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 25 lutego, podczas sesji Rady Miasta Rzeszowa, poruszony zostanie temat związany z Resovia Office, na którym ma się znaleźć zegar z 10-metrową tarczą.

Już we wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Rzeszowa. Jednym z tematem dyskusji radnych będzie projekt uchwały związany z wyrażeniem zgody na wykorzystanie herbu Miasta Rzeszowa jako elementu zegara.

Zegar ma być umieszczony przy al. Rejtana, na budynku Resovia Office. Z inicjatywą utworzenia takiego zegara wyszła firma MK Invent, zwracając się z prośbą do prezydenta Rzeszowa.

Herb Rzeszowa miałby się znaleźć na tarczy 10-metrowego zegara, na elewacji zewnętrznej 12-kondygnacyjnego budynku.

„Będzie nowym punktem charakterystycznym na mapie Rzeszowa” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Ostateczna decyzja w sprawie zapadnie 25 lutego.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ogrody kieszonkowe w Rzeszowie otrzymają nazwy miast partnerskich

RZESZÓW. Teren zielony przy ul. Kurpiowskiej otrzymał nazwę „Ogród kieszonkowy - Bielefeld”.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na ul. Grottgera w Rzeszowie

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed godz. 12:00. Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

KRASNE. 45-letniemu sprawcy kolizji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 10 dodatkowych linii specjalnych, z których większość będzie kursowała co 20 minut.

Rzeszów

Miasto zbiera informacje o zapotrzebowaniu na węgiel

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa szacuje wstępnie liczbę gospodarstw domowych z Rzeszowa, które chcą zakupić węgiel po preferencyjnych cenach.

Rzeszów

Rzeszów wesprze ekologiczne ogrzewanie mieszkań

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa dostaną szansę na uzyskanie wsparcia m.in. do wymiany źródeł ciepła i systemów ogrzewania wody oraz uzupełniająco poprawę energochłonności mieszkań.

Rzeszów

Giełda biżuterii i minerałów w weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 29 i 30 października 2022 po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów. Będą to największe targi biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Rzeszów

Rekordowy sezon wakacyjny w Jasionce. Znamy plany na lato 2023

RZESZÓW/JASIONKA. Z wakacyjnych połączeń z podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 114 tys. pasażerów. 

Reklama