Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Zieleń i ławki zamiast samochodów. Ulica Słowackiego bardziej przyjazna pieszym

Dodano: 23.05.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dziś rano z części chodnika przy ulicy Słowackiego zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i ławki.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o zlikwidowaniu części miejsc postojowych przy ul. Słowackiego, tuż obok ratusza. Znajdujący się tam chodnik był bardzo często zastawiony samochodami. Piesi, osoby poruszające się na wózkach, mamy z wózkami skarżyli się, że bardzo często muszą iść po ulicy, ponieważ na chodniku stoją auta.

- Chcę, aby ta przestrzeń była przyjaźniejsza. Dlatego też zamiast miejsc postojowych na początkowym odcinku Słowackiego będą parklety, roślinność. Jest to kontynuacja działań z ubiegłego roku, kiedy to wyłączyłem z ruchu część ul. Mickiewicza i Joselewicza a z bezpośredniego sąsiedztwa ratusza zniknęły samochody – mówi prezydent.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 grudnia rusza lodowisko w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczyna sezon łyżwiarski. Start już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Reklama