Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Zieleń zamiast betonu na boiskach szkolnych w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Zniknie beton ze starych boisk na terenie dziewięciu rzeszowskich szkół. Zamiast niego powstaną trawiaste nawierzchnie. Zamontowane zostaną nowe elementy wyposażenia. Pojawi się również sporo roślinności.

Miasto ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy projektu pn. „Rozwój zielonej infrastruktury i odbetonowanie powierzchni uszczelnionych w Rzeszowie”. Zadanie obejmuje rewitalizację boisk szkolnych oraz stworzenia zielonych miejsc sprzyjających uczniom szkół i przedszkoli. Dodatkowo, w ramach inwestycji zamontowane zostaną, m.in. nowe ławki, kosze na śmieci, bramki, piłkochwyty i słupki do siatkówki.

Rewitalizacja obejmie boiska na terenie dziewięciu szkół:

- Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Kamińskiego 12,
- Szkoła Podstawowa nr 22 ul. Ptasia 2,
- Zespół Szkół Plastycznych, ul. Staszica 16A,
- Zespół Szkół Gospodarczych, ul. Spytka Ligęzy 12, dz. 1076 obr 207;
- Zespół Szkół Samochodowych Technikum Samochodowe, ul. Warszawska 26A,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 (Szkoła Podstawowa nr 27 i Przedszkole Publiczne nr 21), ul. Krzyżanowskiego 24,
- Szkoła Podstawowa Nr 29, ul. Partyzantów 10A
- Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 5 (Szkoła Podstawowa nr 23 i Przedszkole Publiczne nr 35), ul. Pelczara 3
- Szkoła Podstawowa Nr 25, ul. Starzyńskiego 17

Reklama

Na terenie dwóch placówek - Szkoła Podstawowa Nr 22 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 - przybędzie również sporo roślinności.

Celem projektu realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, jest „zmniejszenie powierzchni utwardzonej i zwiększenie powierzchni zielonej, biologicznie czynnej”.

Zadanie ma zostać zrealizowane do sierpnia br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

​Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej zostało odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Organizatorzy wydali oświadczenie.

Rzeszów

Policjantka z Rzeszowa pomogła potrąconemu 12-latkowi

RZESZÓW. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy udzieliła pomocy 12-letniemu chłopcu, który został potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Rzeszów

Butelkomaty zbyt kosztowne dla miasta

RZESZÓW. Powraca sprawa montażu w mieście automatów na zużyte butelki plastikowe. Tym razem głos w tej sprawie zabrała radna Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Rzeszów

Policyjny Black Hawk nad Rzeszowem

RZESZÓW. W ostatnich dniach, zainteresowanie części mieszkańców wzbudził niecodzienny widok na rzeszowskim niebie.

Rzeszów

WSPiA apeluje do studentów i pracowników "o ostrożność i nieuleganie panice"

RZESZÓW. „Zachowaj ostrożność, nie panikuj” - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wystosowała apel do studentów i pracowników, w związku z koronawirusem.

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Reklama