Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Złodziej katalizatorów zatrzymany

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Jak się okazało, to recydywista.

Sprawcą powtarzających się kradzieży na terenie miasta okazał się 28-letni rzeszowianin. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli wycięty katalizator oraz narzędzia służące prawdopodobnie do popełnienia przestępstw, m.in. szlifierkę kątową i tarcze do cięcia metalu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalono, 28-latek rozpoczął swój proceder w lipcu tego roku. Od tego czasu wyciął katalizatory z kilku samochodów w różnych rejonach Rzeszowa. Sprzedawał je w skupie złomu, a także paserowi przez portal internetowy.
Reklama
Straty powstałe w wyniku przestępstw oszacowano na ponad 24 tys. zł. Podejrzany mężczyzna usłyszał siedem zarzutów kradzieży katalizatorów z ośmiu samochodów. Z uwagi na to, że sprawca był już karany za podobne przestępstwa, wszystkie zarzuty dotyczą działania w warunkach recydywy, co skutkuje zwiększonym wymiarem kary. Podczas przesłuchania 28-latek przyznał się do winy.

Akta sprawy przekazano do rzeszowskiej Prokuratury Rejonowej. Na wniosek policji prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policja nie wyklucza postawienia kolejnych zarzutów.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników sezonowych do fabryki w Rogoźnicy

RZESZÓW. BSH w Rogoźnicy potrzebuje kilkudziesięciu nowych pracowników.

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r.

Reklama