Rzeszów - Środa, 08.07.2026
Reklama

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

Dodano: 25.03.2022 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od 28 marca br., punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Do tej pory punkt przy ul. Langiewicza 15 pracował 7 dni w tygodniu od 7.00.- 23.00.  Od poniedziałku, 28 marca br. punkt będzie czynny w dni powszednie w godz. od 7.30 do 18.00, a w soboty w godz. od 9.00 do 15.00. W niedzielę punkt będzie nieczynny.

Jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa, „wszystkie osoby, które przed zmianą godzin pracy punktu zostały zapisane na konkretny dzień i godzinę, w tym także na godziny wieczorne, zostaną obsłużone”.

Punkt dla uchodźców z Ukrainy został otwarty w środę 16 marca br. W pierwszych dniach funkcjonowania numery PESEL nadawano tam średnio 200 osobom, obecnie otrzymuje je nawet 350 osób dziennie. W usprawnieniu pracy punktu pomogła rejestracja i umawianie na wizyty na konkretny dzień i godzinę.
Reklama
W punkcie znajduje się obecnie osiem stanowisk przeznaczonych do obsługi uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, w najbliższych dniach liczba stanowisk zostanie zwiększona. Miasto otrzymało nowoczesny sprzęt z Ministerstwa Cyfryzacji, dzięki któremu czas załatwienia formalności został skrócony a proces obsługi usprawniony.

Przy ul. Langiewicza 15 zainteresowani mogą także utworzyć profil zaufany. Na miejscu jest także punkt fotograficzny, w którym bezpłatnie można robić zdjęcie potrzebne do składanych dokumentów. Obsługa prowadzona jest także w języku ukraińskim.

Dotychczas numery PESEL w Rzeszowie otrzymało blisko 2,5 tys. uchodźców.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Rzeszów

Jechał przez miasto ponad 140 km/h. Był pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. 143 km/h to prędkość bmw pędzącego wczoraj ulicą Sikorskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni kierowca auta był pod wpływem alkoholu, a samochód miał niesprawne hamulce.

Rzeszów

Fundacja Felineus znów walczy o "zwierzakobusa"

Do 16 grudnia można wesprzeć fundację Felineus w jej staraniach o otrzymanie  zwierzakobusa, specjalnego pojazdu do przewożenia chorych czworonogów. Wystarczy złotówka.

Reklama