Rzeszów - Wtorek, 14.04.2026
Reklama

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

Dodano: 25.03.2022 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od 28 marca br., punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Do tej pory punkt przy ul. Langiewicza 15 pracował 7 dni w tygodniu od 7.00.- 23.00.  Od poniedziałku, 28 marca br. punkt będzie czynny w dni powszednie w godz. od 7.30 do 18.00, a w soboty w godz. od 9.00 do 15.00. W niedzielę punkt będzie nieczynny.

Jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa, „wszystkie osoby, które przed zmianą godzin pracy punktu zostały zapisane na konkretny dzień i godzinę, w tym także na godziny wieczorne, zostaną obsłużone”.

Punkt dla uchodźców z Ukrainy został otwarty w środę 16 marca br. W pierwszych dniach funkcjonowania numery PESEL nadawano tam średnio 200 osobom, obecnie otrzymuje je nawet 350 osób dziennie. W usprawnieniu pracy punktu pomogła rejestracja i umawianie na wizyty na konkretny dzień i godzinę.
Reklama
W punkcie znajduje się obecnie osiem stanowisk przeznaczonych do obsługi uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, w najbliższych dniach liczba stanowisk zostanie zwiększona. Miasto otrzymało nowoczesny sprzęt z Ministerstwa Cyfryzacji, dzięki któremu czas załatwienia formalności został skrócony a proces obsługi usprawniony.

Przy ul. Langiewicza 15 zainteresowani mogą także utworzyć profil zaufany. Na miejscu jest także punkt fotograficzny, w którym bezpłatnie można robić zdjęcie potrzebne do składanych dokumentów. Obsługa prowadzona jest także w języku ukraińskim.

Dotychczas numery PESEL w Rzeszowie otrzymało blisko 2,5 tys. uchodźców.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek na DK94 w Krasnem. Nie żyje 55-letni pieszy

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 94 w Krasnem. 55-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy.

Rzeszów

W niedzielę koncert Jednego Serca Jednego Ducha

RZESZÓW. W niedzielę, 20 września 2020 r. o godz. 18:00 w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka odbędzie się koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Artyści wspólnie z publicznością po raz kolejny zaśpiewają najpiękniejsze...

Rzeszów

Dzień Serca online i na rzeszowskim Rynku [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września 2020 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się finał tegorocznej edycji Dnia Serca. Niedzielne wydarzenie poprzedzi cykl spotkań online ze specjalistami...

Rzeszów

Sprzedawał podrobioną odzież znanych marek na giełdzie samochodowej

RZESZÓW. 20-latek z Nowego Sącza odpowie za handel podrobionymi ciuchami światowych marek. Mężczyzna sprzedawał towar na giełdzie samochodowej w Rzeszowie.

Rzeszów

#JestemNaBecieNaCałymŚwiecie, czyli dwunasta edycja InternetBeta w wersji online

RZESZÓW. Choć rok 2020 zaskoczył wszystkich i pokrzyżował różne plany, w rozkładzie jazdy tegorocznych konferencji branżowych nie mogło zabraknąć Bety. 

Rzeszów

Kierował samochodem mając 4 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Świadkowie uniemożliwili jazdę 47-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który mając 4 promile alkoholu we krwi prowadził samochód. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rzeszów

Masz pomysł na innowacje w Rzeszowie? Zgłoś go do Urban Lab

RZESZÓW. Laboratorium miejskie zbiera pomysły na innowacje, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

InternetBeta 2020 online i bezpłatnie

RZESZÓW. W związku z obecną sytuacją, tegoroczna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się w całości online, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Reklama