Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

Dodano: 27.06.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Punkt nadawania numeru PESEL uchodźcom z Ukrainy został uruchomiony 16 marca tego roku w budynku przy ul. Langiewicza 15. Tuż po uruchomieniu punkt obsługiwał średnio 200-300 osób dziennie, a w szczytowym momencie fali uchodźczej blisko 400. Obecnie obsługiwanych jest tam ok. 20-30 osób dziennie. Dlatego też zapadła decyzja o przeniesieniu punktu z ul. Langiewicza 15 do siedziby Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1. Obsługa będzie prowadzona w pokojach nr 14 i 15 w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, w środy do 17.00.

W punkcie przy ul. Langiewicza 15, od momentu uruchomienia, czyli od 16 marca do 27 czerwca nadano 7502 numery PESEL.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Urząd Marszałkowski przechodzi na pracę zdalną

RZESZÓW. Od wtorku zmieniają się zasady przyjmowania mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Reklama