Rzeszów - Sobota, 12.07.2025
Reklama

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu lotniska w Jasionce

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. Nowym prezesem zarządu został Adam Hamryszczak. Jego kadencja potrwa 3 lata. Michał Tabisz został wiceprezesem zarządu.

Rada Nadzorcza na posiedzeniu w dniu 19 czerwca 2019 r. przyjęła uchwały powołujące na wspólną 3-letnią kadencję Zarząd Spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. w następującym składzie: Adam Hamryszczak – Prezes Zarządu oraz Michał Tabisz – Wiceprezes Zarządu.

Nowo powołani członkowie Zarządu Spółki obejmą funkcje z dniem 22 czerwca br. Nowy prezes jest prawnikiem. Od listopada 2015 r. pełnił  funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, a od 18 stycznia 2018 r. do 4 czerwca 2019 r. na tożsamym stanowisku w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Odpowiadał między innymi za realizację programów:  Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia  oraz międzynarodowych programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej na lata 2014-2020. Pełnił również funkcje członka Stałego Komitetu  Rady Ministrów.
Reklama
W 2008 r. związał się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, początkowo z Departamentem Wspierania Przedsiębiorczości. Następnie pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, a od lipca 2014 r. dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym  Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20.

Ukończył studia magisterskie prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz uzyskał tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna innowacyjna firma na "Dworzysku"

RZESZÓW. Spółka I-BS.pl, zajmująca się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania – zainwestuje na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość planowanej inwestycji to 1,8 mln zł.

Rzeszów

Przy ul. Skrajnej w Rzeszowie znaleziono ciało 59-latka. Zmarł z wychłodzenia

RZESZÓW. To drugi w tym roku przypadek wychłodzenia na Podkarpaciu.

Rzeszów

Dwa Charty czekają na właściciela. Kto rozpoznaje te psy?

Policjanci z Głogowa Małopolskiego proszą o pomoc w ustaleniu właściciela dwóch psów rasy Chart. 

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Po 18 latach, Tadeusz Ferenc zrezygnował z funkcji prezydenta miasta Rzeszowa. Jako swojego potencjalnego następcę zaproponował Marcina Warchoła.

Rzeszów

Pijany 26-latek z Rzeszowa kradzionym autem pojechał do Łańcuta. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 26-letni mieszkaniec Rzeszowa, który wspólnie z kolegą, wybrał się na wycieczkę do Łańcuta kradzionym samochodem, dodatkowo będąc pod wpływem alkoholu, usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą Budimex na realizację Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Wartość inwestycji to blisko 74 mln zł.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim zaczynają montować nowe słupy oświetleniowe

RZESZÓW. Przebudowa Stadionu Miejskiego Stal na ostatniej prostej. Wykonawca rozpoczyna montaż nowego oświetlenia. Wszystkie prace mają zakończyć się do 25 lutego br.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało zaginionej mieszkanki Rzeszowa

RZESZÓW. Poszukiwania zaginionej 63-letniej mieszkanki Rzeszowa trwały 6 tygodni. W poniedziałek jej ciało znaleziono w Wisłoku na terenie powiatu łańcuckiego. Rodzina potwierdziła tożsamość kobiety.

Reklama