Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na Słocinie. Minironda zastąpiły sygnalizację świetlną [ZDJĘCIA, FILM]

Dodano: 16.06.2026 r. / Redakcja

Minironda na osiedlu Słocina, fot. ViC / RESinet.pl
Minironda na osiedlu Słocina, fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W miniony weekend na dwóch skrzyżowaniach na osiedlu Słocina wprowadzono nową organizację ruchu. Wyłączono sygnalizację świetlną, a w jej miejsce zamontowano minironda. Zmiany mają usprawnić przejazd w tej części miasta.

Minironda mają po 3 metry średnicy. Wykonano je z wulkanizowanej gumy w czarno-czerwonej kolorystyce. Są wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię oraz elementy odblaskowe — białą taśmę i szklane oczka.

Pierwsze minirondo powstało na skrzyżowaniu ulic Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich. Drugie zamontowano u zbiegu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich.

Reklama

Za realizację zadania odpowiada Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego, wyłonione w przetargu. Umowę z wykonawcą podpisano w maju br. Koszt inwestycji wyniósł 84 tys. zł.

Miasto zapowiada, że będzie obserwować, jak nowe rozwiązanie wpływa na ruch, i analizować opinie mieszkańców. Nie wyklucza również montażu podobnych minirond w innych częściach Rzeszowa.

— Minironda wprowadzamy testowo. Będziemy obserwowali, jak wpłynęły na ruch, i zbierali opinie mieszkańców na ich temat. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczamy, że takie rozwiązania pojawią się na innych rzeszowskich skrzyżowaniach — mówił podczas podpisania umowy z wykonawcą prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Staromieście powstanie duży teren wypoczynkowo-rekreacyjny [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. „To będzie jedna z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie Rzeszowa” – tak prezydent miasta Konrad Fijołek mówi o nowej, zielonej przestrzeni miejskiej, która powstanie w rejonie ulic Lubicz i...

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy grają z WOŚP

RZESZÓW. „Gasimy ogień, rozpalamy serca” pod takim hasłem w tym roku strażacy z całej Polski grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wystawił trzy aukcje dla WOŚP

RZESZÓW. Wylicytować można m.in. żużlowy dzień z prezydentem Fijołkiem czy piłkę z autografem legendy polskiego futbolu.

Rzeszów

Bezpieczne ferie. Rzeszowscy policjanci uruchamiają stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Od poniedziałku, 29 stycznia do 9 lutego 2024 r. na parkingu przy hali Podpromie działał będzie stały punkt kontroli autokarów. Policjanci będą sprawdzali pojazdy przewożące dzieci i młodzież na zimowe wycieczki.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. W tym tygodniu odbędzie się pierwsze w 2024 r. spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Ile zapłacimy za parking podziemny przy dworcu PKP? Jest regulamin

RZESZÓW. Rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli uchwałę dotyczącą regulaminu, jaki będzie obowiązywał w parkingu podziemnym Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Postój za pierwsze 15 minut będzie bezpłatny.

Rzeszów

Rusza kolejny etap budowy ul. Parkowej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

RZESZÓW. W tym roku ma zakończyć się drugi i zarazem ostatni etap budowy ul. Parkowej na os. Miłocin. Inwestycja jest realizowana w ramach „kontraktu”, który Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla jeszcze...

Rzeszów

Obok lotniska w Jasionce powstanie stacja benzynowa

RZESZÓW / JASIONKA. Orlen wybuduje stację benzynową w bezpośrednim sąsiedztwie terminala portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ruszyły już pierwsze prace projektowe. Inwestycja ma być gotowa w II poł. 2025 roku.

Reklama