Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na Słocinie. Minironda zastąpiły sygnalizację świetlną [ZDJĘCIA, FILM]

Dodano: 16.06.2026 r. / Redakcja

Minironda na osiedlu Słocina, fot. ViC / RESinet.pl
Minironda na osiedlu Słocina, fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W miniony weekend na dwóch skrzyżowaniach na osiedlu Słocina wprowadzono nową organizację ruchu. Wyłączono sygnalizację świetlną, a w jej miejsce zamontowano minironda. Zmiany mają usprawnić przejazd w tej części miasta.

Minironda mają po 3 metry średnicy. Wykonano je z wulkanizowanej gumy w czarno-czerwonej kolorystyce. Są wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię oraz elementy odblaskowe — białą taśmę i szklane oczka.

Pierwsze minirondo powstało na skrzyżowaniu ulic Słocińskiej, św. Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich. Drugie zamontowano u zbiegu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich.

Reklama

Za realizację zadania odpowiada Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego, wyłonione w przetargu. Umowę z wykonawcą podpisano w maju br. Koszt inwestycji wyniósł 84 tys. zł.

Miasto zapowiada, że będzie obserwować, jak nowe rozwiązanie wpływa na ruch, i analizować opinie mieszkańców. Nie wyklucza również montażu podobnych minirond w innych częściach Rzeszowa.

— Minironda wprowadzamy testowo. Będziemy obserwowali, jak wpłynęły na ruch, i zbierali opinie mieszkańców na ich temat. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczamy, że takie rozwiązania pojawią się na innych rzeszowskich skrzyżowaniach — mówił podczas podpisania umowy z wykonawcą prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Chłopak, który zaatakował 12-latkę, trafił do schroniska dla nieletnich

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Rzeszów

Tak ma wyglądać Aula Miejska przy ratuszu. Konkurs rozstrzygnięty [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Rozstrzygnięto konkurs na projekt Auli Miejskiej w Rzeszowie, która ma powstać w sąsiedztwie ratusza. Zwyciężyła koncepcja architekta z Warszawy - Karola Żurawskiego i jego zespołu. Mamy dla Was wizualizacje zwycięskiego projektu,...

Rzeszów

Autobus ciepła ponownie ruszył z pomocą potrzebującym

RZESZÓW. Wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem Autobus Ciepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do 15 marca 2024 r.

Rzeszów

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje urologiczne dla panów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r. w szpitalu przy ul. Szopena będzie można skorzystać z badań i konsultacji dotyczących wczesnej diagnostyki i rozpoznaniu raka gruczołu krokowego.

Rzeszów

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce przebudowany odcinek ul Wyspiańskiego zostanie udostępniony mieszkańcom. Prace zostały już zakończone, pozostał jeszcze tyko odbiór.

Rzeszów

Wyremontują dach w ZSP nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca listopada br. poznamy firmę, która wyremontuje dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rzeszowie, przy ul. Rubinowej 4 na osiedlu Załęże. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Rzeszów

Na budowie drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mamy dla Was porcję zdjęć z realizacji odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica. W kadrach m.in. budowa estakady ES-5.  

Reklama