Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

Dodano: 29.10.2021 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. W dniu Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie rzeszowskich cmentarzy na Wilkowyi i Pobitnie.

W dniu Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej na Wilkowyi. Dojazd samochodów do parkingu przed cmentarzem zaplanowany został przez ulice Bałtycką i Morgową, na których ruch odbywać się będzie jednokierunkowo (wjazd od strony ul. Lwowskiej). Wyjazd samochodów natomiast zaplanowany został przez ulice Cienistą i Kujawską – tutaj także będzie ruch jednokierunkowy (zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej – nie dotyczy autobusów i taksówek). Dojazd do bramy cmentarza przy ul. Polnej będzie możliwy od ul. Żołnierzy I Armii WP, a następnie ul. Morgową. Nie będzie można natomiast dojechać do cmentarza przez ul. Kujawską. Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP będzie można wyjechać jedynie w prawo, a wjazd w ulicę Konfederatów Barskich będzie możliwy tylko po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Na czas zmiany organizacji ruchu sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci. Dla odwiedzających cmentarze dostępne będą parkingi przycmentarne przy ul. Cienistej i Polnej oraz parking szpitala przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.
Reklama
Powyższa zmiana organizacji ruchu dotyczyć będzie również odwiedzających cmentarz przy ul. Lwowskiej. Parkować można będzie na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy szpitalu.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy, a także w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego nie będzie zmian w organizacji ruchu.

Największe nasilenie ruchu policja przewiduje na ul. Lwowskiej. Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu będzie uzależnione od aktualnej sytuacji na drodze. W przypadku dużego natężenia ruchu ograniczenia mogą wystąpić nie tylko we Wszystkich Świętych, ale również w niedzielę i wtorek.

Pamiętajmy, aby przez nadchodzący weekend zachować szczególną ostrożność na drogach i zwracać uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione. W przypadku regulowania ruchu przez policjantów natomiast kierowcy w pierwszej kolejności powinni stosować się do sygnałów i poleceń przez nich podawanych. Warto też mieć na uwadze, że w okresie świątecznym wzmożone zostaną kontrole trzeźwości i przekraczania prędkości oraz dotyczące właściwego oświetlenia.

Ponadto w niedzielę od 18 do 22 i w poniedziałek od 8 do 22 obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów ciężarowych o masie powyżej 12 ton.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sześć ognisk koronawirusa w Rzeszowie. Największe w szpitalu „na górce”

RZESZÓW. Sanepid przekazał aktualne dane dotyczące ognisk koronawirusa w stolicy województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Wyróżnienie dla Rzeszowa za rozbudowę ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. za rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.”

Rzeszów

ZTM Rzeszów: Bilety jednorazowe już dostępne w aplikacji zbiletem.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadził możliwość zakupu biletów jednorazowych przez aplikację zbiletem.pl.

Rzeszów

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła nowy rok akademicki

RZESZÓW. 9 października zainaugurowano 70 jubileuszowy rok akademicki na Politechnice Rzeszowskiej . Uroczystość odbyła się w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Rzeszów

Znamy listę projektów do głosowania w ramach RBO na 2021 rok

RZESZÓW. 93 zadania znalazły się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

Rzeszów

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do...

Rzeszów

Sukces Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Kolegum Nauk Medycznych UR uzyskało certyfikat ośrodka referencyjnego ISPAD dla KNM UR.

Reklama