Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

Zmiany na rondzie Pobitno. Miasto szuka projektanta

Dodano: 12.12.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która wykona projekt przebudowy ronda Pobitno. - Aby usprawnić i upłynnić ruch powstaną tam przede wszystkim dodatkowe, alternatywne pasy ruchu – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rondo Pobitno to jeden z najbardziej newralgicznych punktów komunikacyjnych na mapie Rzeszowa i jedno z najbardziej obciążonych skrzyżowań w mieście. Aby usprawnić ruch w jego rejonie, zdecydowano o jego przebudowie. Kilka lat temu mówiło się o budowie w tym miejscu wielopoziomowego skrzyżowania z tunelem pod rondem. Jednak ze względu na zbyt wysokie koszty realizacji takiej inwestycji, na razie zrezygnowano z tego planu.

Rok temu pojawił się również pomysł utworzenia tu ronda turbinowego, jednak przetarg na wybór projektanta tego rozwiązania został unieważniony ze względu na zbyt wysokie oferty cenowe.

Reklama

Teraz ratusz ogłosił kolejny przetarg dotyczący zmian na rondzie Pobitno. Aby poprawić tam ruch rondo zostanie przebudowane. Powstaną tam przede wszystkim bypassy, czyli dodatkowe pasy ruchu. Pozwolą one pojazdom ominąć rondo bez konieczności wjazdu na jego centralną część. Bypassy mają powstać na wszystkich czterech wlotach i wylotach z ronda - – wyjaśnia Artur Gernand. . Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje również budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych na prawach opcji.

Zadanie będzie realizowane w oparciu o przygotowaną przed kilku laty dokumentację „Budowy wielopoziomowego skrzyżowania ulic: Lwowskiej, al. Armii Krajowej, al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego (Rondo Pobitno)”. Ta dokumentacja zostanie teraz podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich to właśnie wspomniana wyżej przebudowa samego ronda wraz z dobudową alternatywnych pasów ruchu. To zadanie będzie realizowane w pierwszej kolejności.

Dokumentacja ma powstać do 8 miesięcy od daty podpisania umowy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Łące. Nie żyje 33-letni motocyklista

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. 33-letni motocyklista z powiatu rzeszowskiego zderzył się z samochodem marki suzuki. 

Rzeszów

W weekend 8. Rajd Rzeszowiak. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wyścigi odbywać się będą w gminach Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Duża inwestycja drogowa na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji dla budowy i rozbudowy ulic na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej.

Rzeszów

Więcej pasażerów na lotniku w Jasionce

JASIONKA. W kwietniu br. z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 49 tys. podróżnych.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W związku z tym kilka ulic w centrum Rzeszowa zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Miasto zacieśnia współpracę z rzeszowskimi uczelniami

RZESZÓW. Podpisano porozumienie dotyczące współpracy i wspólnego działania miasta z sześcioma rzeszowskimi uczelniami.

Rzeszów

Dachowanie w Hermanowej. Kierowca miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 33-latek kierujący oplem stracił panowanie nad samochodem i dachował. Okazało się, że był pijany. Miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Rzeszów stawia na rekreację i sport

RZESZÓW. Edukacyjny sad, bieżnia i pumptrack, to kolejne z kilkudziesięciu miejskich inwestycji w sport i rekreację, które powstaną w tym roku w naszym mieście.

Reklama