Rzeszów - Sobota, 30.08.2025
Reklama

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu roboty, polegają na uszczelnieniu płyt i wyeliminowanie problemu, jakim była wilgoć pojawiająca się w podziemnej trasie. - W trakcie badań okazało się, że początkowo zaplanowany zakres robót należy nieco poszerzyć aby wykonać dodatkowe uszczelniające zabezpieczenia płyty Rynku. W związku z nimi konieczne jest czasowe wprowadzenie nowej trasy zwiedzania rzeszowskich podziemi, z pominięciem odcinka nad którym obecnie prowadzone są roboty – przekazał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Pomimo trwającego remontu, zwiedzanie Rzeszowskich Piwnic jest cały czas możliwe. Wprowadzono nową trasę, która została opracowana tak, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo odwiedzających. Nie ulega również zmianie kalendarz wydarzeń i koncertów jakie odbywają się w Rzeszowskich Piwnicach.

Czytaj również

Remont na rzeszowskim Rynku. Część ogródków rozpocznie sezon nieco później

RZESZÓW. Ze względu na konieczność remontu instalacji pod płytą rzeszowskiego Rynku, jego fragment w północnej części został ogrodzony. Prace...

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Reklama