Rzeszów - Środa, 01.04.2026
Reklama

Znamy datę przenosin busów „Marcel” na Dworzec Podmiejski

Dodano: 26.08.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już od 2 września wszystkie kursy busów „Marcel” obsługujące trasy województwa podkarpackiego będą miały nowy przystanek początkowy.

O przenosiny busów firmy „Marcel” już w ubiegłym roku zabiegał prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc: „Mam skargi od ludzi, że urąga to miastu. Jest dworzec wybudowany i z tego dworca mają korzystać”.

Zmiana przystanku początkowego w Rzeszowie wejdzie w życie od 2 września br., o czym informował przewoźnik za pośrednictwem konta na facebooku: „2 września przenosimy się z busami na Dworzec Podmiejski w Rzeszowie! Nie będziemy już odjeżdżać spod Europy” – czytamy.

Przypomnijmy, że zmiana w dużym stopniu dotyczy kursów, jakie „Marcel” wykonuje na terenie województwa podkarpackiego. Linie obsługujące relację poza Podkarpacie już od ubiegłego roku odjeżdżają właśnie z Dworca Lokalnego.

Odjazdy z ul. Kasprowicza dotyczyć będą zatem linii do Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Krosna, Dębicy, Krakowa, Lublina, Jasła oraz Sanoka.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień Otwarty Game Over Cycles. W programie m.in. jazdy testowe, wystawa starych aut i premiera GOC Wear

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, w salonach firmy Game Over Cycles (GOC)  przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędzie się Dzień Otwarty.

Rzeszów

W sobotę sprint rowerowy w Rzeszowie. Zamkną fragment ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Ulica Hetmańska na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Lenartowicza będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Ulica Findysza będzie oświetlona

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku około 360-metrowy fragment ulicy Findysza na osiedlu Słocina zostanie oświetlony. Miasto poszukuje wykonawcy.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. Sprawca miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Mężczyzna został zatrzymany przez pełniących służbę żołnierzy.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na studia w WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w roku akademickim 2022/23. Zgłoszenia potrwają do końca lipca.

Rzeszów

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie pół miliona złotych otrzymały kolejne organizacje pozarządowe na realizację zadań w Rzeszowie. Z zadań tych skorzysta ponad 10 tys. uczestników.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie. 

Reklama