Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Znamy datę rozpoczęcia przebudowy wiaduktu nad ul. Batorego. Miasto planuje poszerzenie jezdni

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. PKP PLK rozpoczęcie prac związanych z przebudową wiaduktu nad ul. Batorego planuje w lipcu. Miejski Zarząd Dróg chce poszerzyć jezdnie do trzech pasów ruchu oraz stworzyć chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

Długo wyczekiwana przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego wreszcie dojdzie do skutku, gdyż w lipcu br. PKP PLK planuje rozpoczęcie prac, które potrwają ok. 13 miesięcy.

„Prace PLK obejmą rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowego. Przebudowa potrwa ok. 13 miesięcy. Po 10 miesiącach, Miejski Zarząd Dróg, będzie miał możliwość rozpoczęcia przebudowy drogi pod obiektem” - wyjaśnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wiemy również, że droga o której mowa ma zostać poszerzona do trzech pasów ruchu. Miejski Zarząd Dróg planuje również stworzyć po jednej stronie chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Przypomnijmy, że aktualnie ruch w tamtym regionie odbywa się wahadłowo.
„Jezdnia poszerzona zostanie do trzech pasów ruchu. Powstanie również po jednej stronie chodnik i ścieżka rowerowa” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.
Reklama
O ile te dwie inwestycje zmierzają ku polepszeniu komunikacji w tamtym regionie, to sprawą problematyczną wydaje się być dostępność drogi dla kierowców w czasie remontu. Dorota Szalacha z PKP PLK informuje, że „podczas prac, droga pod obiektem będzie wyłączona z ruchu”, natomiast w biurze prasowym Urzędu Miasta słyszymy, że ”trwają ustalenia w tej sprawie”.

Przypomnijmy, że przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego jest częścią inwestycji PLK, którą rozpoczęto w lipcu 2018 r.. Obejmuje ona - oprócz wiaduktu - przebudowę stacji Rzeszów Główny, budowę dodatkowego przystanku Rzeszów Zachodni, przebudowę  trzech mostów przy ul. Al. Wyzwolenia i przejazdu przy ul. M. Konopnickiej. Cała inwestycja realizowana jest za 205 mln zł netto w ramach Krajowego Programu Kolejowego.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Dla użytkowników przygotowano specjalną promocję na drugi przejazd.

Rzeszów

W Rzeszowie ma powstać nowa klasa sportowa o profilu "Sporty wodne"

RZESZÓW. Jej uczniowie trenowaliby skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców.

Rzeszów

Wielkanocny jarmark na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W programie m.in. występy polskich i ukraińskich artystów, poczęstunek, warsztaty tematyczne i zagroda z żywymi królikami.

Rzeszów

W Rzeszowie przybędzie 500 nowych drzew

RZESZÓW. Nowe drzewa pojawią się w m.in. w Parku Papieskim, na terenach rekeracyjnych przy ul. Staszica i Kustronia oraz w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta.

Rzeszów

Zderzenie ciężarówki z osobówką na al. 9 Dywizji Piechoty

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. 9 Dywizji Piechoty doszło do zderzenia ciężarowego volvo z seatem. 30-letnia kierująca samochodem osobowym trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Rzeszów

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Rzeszów

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej

RZESZÓW. Na przejeździe kolejowym, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej, zamontowane zostaną rogatki. Przebudowane zostanie także samo skrzyżowanie.

Reklama