Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Znamy datę rozpoczęcia przebudowy wiaduktu nad ul. Batorego. Miasto planuje poszerzenie jezdni

Dodano: 11.03.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. PKP PLK rozpoczęcie prac związanych z przebudową wiaduktu nad ul. Batorego planuje w lipcu. Miejski Zarząd Dróg chce poszerzyć jezdnie do trzech pasów ruchu oraz stworzyć chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

Długo wyczekiwana przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego wreszcie dojdzie do skutku, gdyż w lipcu br. PKP PLK planuje rozpoczęcie prac, które potrwają ok. 13 miesięcy.

„Prace PLK obejmą rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowego. Przebudowa potrwa ok. 13 miesięcy. Po 10 miesiącach, Miejski Zarząd Dróg, będzie miał możliwość rozpoczęcia przebudowy drogi pod obiektem” - wyjaśnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wiemy również, że droga o której mowa ma zostać poszerzona do trzech pasów ruchu. Miejski Zarząd Dróg planuje również stworzyć po jednej stronie chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Przypomnijmy, że aktualnie ruch w tamtym regionie odbywa się wahadłowo.
„Jezdnia poszerzona zostanie do trzech pasów ruchu. Powstanie również po jednej stronie chodnik i ścieżka rowerowa” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.
Reklama
O ile te dwie inwestycje zmierzają ku polepszeniu komunikacji w tamtym regionie, to sprawą problematyczną wydaje się być dostępność drogi dla kierowców w czasie remontu. Dorota Szalacha z PKP PLK informuje, że „podczas prac, droga pod obiektem będzie wyłączona z ruchu”, natomiast w biurze prasowym Urzędu Miasta słyszymy, że ”trwają ustalenia w tej sprawie”.

Przypomnijmy, że przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego jest częścią inwestycji PLK, którą rozpoczęto w lipcu 2018 r.. Obejmuje ona - oprócz wiaduktu - przebudowę stacji Rzeszów Główny, budowę dodatkowego przystanku Rzeszów Zachodni, przebudowę  trzech mostów przy ul. Al. Wyzwolenia i przejazdu przy ul. M. Konopnickiej. Cała inwestycja realizowana jest za 205 mln zł netto w ramach Krajowego Programu Kolejowego.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Rzeszów

Rusza druga transza dystrybucji węgla w Rzeszowie. Trzeba złożyć wniosek

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa przyjmuje wnioski do końca stycznia.

Rzeszów

Ciało 25-latka w rejonie zapory. Popełnił samobójstwo?

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie śmierci 25-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jego zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała...

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Reklama