Rzeszów - Niedziela, 16.11.2025
Reklama

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

Dodano: 09.01.2023 r.

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała z tej okazji wiele atrakcji na rzeszowskim Rynku.

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na walkę z sepsą. Jak informuje fundacja, z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia, dlatego fundacja planuje zakupić za zebrane podczas 31. Finału środki głównie specjalistyczne urządzenia do diagnozowania choroby.

Atrakcje na Rynku w Rzeszowie

29 stycznia na płycie Rynku w stolicy Podkarpacia będzie działo się już od godziny 14.00. Wydarzenie otworzy korowód wolontariuszy, który wyruszy na Rynek z ulicy Zamkowej. Na miejscu na uczestników imprezy będą czekały między innymi pokazy psów przygotowane przez rzeszowski oddział Polskiego Związku Kynologicznego, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia, atrakcje Rzeszowskiego Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.
 
Reklama
Majka Jeżowska i Margaret gwiazdami wieczoru

31. Finał WOŚP to oczywiście także koncerty. O godzinie 15.00 na scenie na Rynku pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, dalej wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O godzinie 19.00 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskiej, która na swoich koncertach porywa tłumy starszych i młodszych. Po godzinie 20.00 natomiast swój koncert da Margaret.

Program koncertów:

15.00 - DK Vocal Studio
16.00 - Adapters
16.45 - Aga Walczak
17.30 - Małpa
18.50 - Majka Jeżowska
20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA (MultiVisual)
20.10 - Margaret
 
Wyjątkowe Światełko do Nieba

Tradycyjnie, o godz. 20:00 odbędzie się kultowe Światełko do Nieba. W Rzeszowie przyjmie formę pokazu manipulacji laserami na Rynku w wykonaniu MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Reklama