Rzeszów - Niedziela, 29.03.2026
Reklama

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

Dodano: 03.11.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie. Obiekt powstaje na osiedlu Pobitno. Będzie miał ponad 60 arów powierzchni.

Już od jakiegoś czasu trwają prace przy realizacji zielonej inwestycji w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie. Nowy park kieszonkowy w rejonie ulic Szkolnej i Gajowej będzie podzielony na kilka stref:

- Strefa placu zabaw dla dzieci – pojawią się w niej m.in. tyrolka, huśtawki, wieża, domek dla dzieci.

- Strefa siłowni zewnętrznej dla dzieci z drabinkami, torem przeszkód, równoważnią, mostem linowym i drążkami do podciągania

- Strefa naturalnej sceny plenerowej w formie amfiteatru, na której będą mogły się odbywać osiedlowe wydarzenia kulturalne.

- Strefa parku leśnego – zamontowane zostaną w niej m.in. tablice edukacyjne, kostki wiedzy, inne elementy edukacyjne o charakterze przyrodniczym, domki dla jeży, budki dla ptaków.

Reklama

Poszczególne strefy zostaną połączone ścieżkami ze schodami terenowymi i pochylniami pieszymi.

Park powstaje w miejscu otoczonym piękną zielenią. Będzie ona uzupełniona nasadzeniami blisko 50 drzew i 1,5 tys. krzewów i bylin. Ustawione zostaną także ławki i siedziska-pniaki.

Zieleniec w rejonie SP nr 12 zostanie oświetlony kilkudziesięcioma latarniami.

Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj realizuje firma Fudali z Głogowa Małopolskiego. Ma być gotowa jeszcze w tym roku. Koszt budowy parku to 2,2 mln zł. Znaczna część tej sumy pochodzi z budżetu państwa.

Więcej zdjęć z realizacji inwestycji znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Punkt widzenia" - nowy mural w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mural inspirowany twórczością Edwarda Janusza ozdobił Wiadukt Śląski. Dzieło powstało w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Dziś poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim

RZESZOW. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji Katedry Rzeszowskiej, bp Jan Wątroba poświęci pomnik św. Jana Pawła II.

Rzeszów

Niecodzienna akcja strażaków z OSP Słocina. Odnaleźli kosztowny aparat słuchowy dziecka

RZESZÓW. Dużą kreatywnością i pomysłowością wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie. Pomogli wyciągnąć ze stawu aparat słuchowy chłopca o wartości 150 tys zł.

Reklama