Rzeszów - Poniedziałek, 30.06.2025
Reklama

ZTM nie wprowadzi zmian na linii 0A i 0B, ale nowe tabliczki na przystankach pozostaną

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje się z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy dla linii 0A i 0B. Co więcej, nowe rozkłady, choć nie będą obowiązywać, pozostaną na przystankach.

Obserwując niektóre poczynania Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie można odnieść wrażenie, że innowacyjne podejście kończy się w momencie dostarczenia do taboru innowacyjnych autobusów. Fakt ten potwierdza sprawa związana ze zmianą rozkładu jazdy linii 0A i 0B, o której informowaliśmy TUTAJ.

O sprawie zrobiło się głośno za sprawą Podkarpackiego Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji, które o nowym rozkładzie dowiedziało się (podobnie jak pozostali mieszkańcy Rzeszowa)… z nowych tabliczek na przystankach. Zauważmy, że żadnej innej informacji aż do dnia dzisiejszego nie było, a zmiany miały zostać wprowadzone od 1 marca.
Reklama
 „O zmianach rozkładów, które mają wejść w życie od 1 marca dowiedzieliśmy się najpierw dość przypadkowo - tak jak bardziej spostrzegawczy mieszkańcy Rzeszowa - z wywieszonych już nowych tabliczek rozkładowych na przystankach” – wyjaśniał Dominik Bąk, prezes zarządu PSMK.

Nowy rozkład to mniej kursów, mniejsza częstotliwość odjazdów i dość duże przerwy pomiędzy przyjazdem autobusów w godzinach poza szczytem.

Nowe tabliczki z rozkładem jazdy pozostaną zamontowane na przystankach, pomimo tego, że kursy autobusów odbywać się będą według „starych” godzin odjazdów. Zarząd Transportu Miejskiego o zmianie decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych:

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Dziś poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim

RZESZOW. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji Katedry Rzeszowskiej, bp Jan Wątroba poświęci pomnik św. Jana Pawła II.

Rzeszów

Niecodzienna akcja strażaków z OSP Słocina. Odnaleźli kosztowny aparat słuchowy dziecka

RZESZÓW. Dużą kreatywnością i pomysłowością wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie. Pomogli wyciągnąć ze stawu aparat słuchowy chłopca o wartości 150 tys zł.

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów z Legendary Rover Team Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Projekt marsjańskiego drona stworzony przez członków Legendary Rover Team, zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowych zawodów IPAS Challenge.

Reklama