Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

ZTM nie wprowadzi zmian na linii 0A i 0B, ale nowe tabliczki na przystankach pozostaną

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje się z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy dla linii 0A i 0B. Co więcej, nowe rozkłady, choć nie będą obowiązywać, pozostaną na przystankach.

Obserwując niektóre poczynania Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie można odnieść wrażenie, że innowacyjne podejście kończy się w momencie dostarczenia do taboru innowacyjnych autobusów. Fakt ten potwierdza sprawa związana ze zmianą rozkładu jazdy linii 0A i 0B, o której informowaliśmy TUTAJ.

O sprawie zrobiło się głośno za sprawą Podkarpackiego Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji, które o nowym rozkładzie dowiedziało się (podobnie jak pozostali mieszkańcy Rzeszowa)… z nowych tabliczek na przystankach. Zauważmy, że żadnej innej informacji aż do dnia dzisiejszego nie było, a zmiany miały zostać wprowadzone od 1 marca.
Reklama
 „O zmianach rozkładów, które mają wejść w życie od 1 marca dowiedzieliśmy się najpierw dość przypadkowo - tak jak bardziej spostrzegawczy mieszkańcy Rzeszowa - z wywieszonych już nowych tabliczek rozkładowych na przystankach” – wyjaśniał Dominik Bąk, prezes zarządu PSMK.

Nowy rozkład to mniej kursów, mniejsza częstotliwość odjazdów i dość duże przerwy pomiędzy przyjazdem autobusów w godzinach poza szczytem.

Nowe tabliczki z rozkładem jazdy pozostaną zamontowane na przystankach, pomimo tego, że kursy autobusów odbywać się będą według „starych” godzin odjazdów. Zarząd Transportu Miejskiego o zmianie decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych:

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

RZESZÓW. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Reklama