Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

Dodano: 06.05.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Linie „0A" i „0B" — czyli popularne „koła" — będą jeździć co około 15 minut w godzinach od 16.00 do 4.00. Z kolei autobusy nocne „N1", „N2" i „N3" pojadą co około 30 minut między godziną 20.00 a 4.00.

Na kursach dodatkowych obowiązują standardowe ceny biletów. Ważne pozostają wszystkie bilety okresowe oraz uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

Dodatkowe kursy mają ułatwić dojazd na teren Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej i powrót do domu po koncertach — także w godzinach nocnych, gdy regularne linie kursują rzadziej.

Reklama

31. Rzeszowskie Juwenalia

Juwenalia to najważniejsze studenckie święto w mieście i jednocześnie festiwal, który zyskał renomę w całym kraju. Wydarzenie, organizowane przez Politechnikę Rzeszowską we współpracy z WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą, potrwa dwa dni.

W line-upie znaleźli się m.in. Dżem, Lady Pank, Myslovitz, Strachy na Lachy, Pezet, PRO8L3M i Enej. Koncerty będą odbywać się równolegle na czterech scenach o różnym charakterze — od dużych radiowych przebojów, przez rap, po imprezową scenę Bunkier i debiutującą w tym roku Scenę IV, pomyślaną jako przestrzeń wyciszenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Reklama