Rzeszów - Piątek, 29.08.2025
Reklama

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień. Z kolei prezydent Rzeszowa zdecydował o przedłużeniu uczniom uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską oraz wydłużeniu obsługi pasażerów w trzech POP’ach.

Przełom września i października to okres wzmożonego ruchu w Punktach Obsługi Podróżnego w związku z koniecznością przedłużenia uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla uczniów (wg. danych ZTM dotyczy to ok. 13 tys. osób) oraz przyjazdem nowych studentów, którzy chcą wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską.

Wniosek o wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej można wypełnić drogą elektroniczną, ale już po jej odbiór oraz zapisanie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów komunikacją miejską, należy zgłosić się osobiście do jednego z Punktów Obsługi Podróżnego, co w okresie natężonego ruchu powoduje tworzenie się długich kolejek w POP’ach.

Na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego pojawił się komunikat z przeprosinami dla mieszkańców, którzy zmuszeni są do czekania w długich kolejkach na wydanie karty miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

- Na wstępnie chcemy przeprosić Państwa za zaistniałą sytuację, za to że przedłużenie ważności karty miejskiej i skorzystanie z bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów wiąże się dla Państwa z kłopotami i długim oczekiwaniem w kolejkach - czytamy w komunikacie.

Dalej ZTM informuje o krokach jakie podjął w celu usprawnienia obsługi pasażerów, w tym m.in. o zwiększeniu liczby pracowników w Punktach Obsługi Pasażera. Zapewnia również, że pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą uniknąć takich problematycznych sytuacji w przyszłości. - Prowadzimy prace zmierzające do przystosowania organizacji oraz systemów informatycznych, tak aby w kolejnych latach uniknąć powtórzenia tegorocznych problemów – czytamy w komunikacie.
Reklama
Z kolei zdaniem Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, działania podjęte przez ZTM okazały się niewystarczające, aby rozwiązać problem długich kolejek w POP’ach, dlatego też wczoraj podjął decyzję o przedłużeniu uczniom uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską do 31 października br. oraz wydłużeniu obsługi pasażerów w trzech punktach.

- Ponieważ dotychczasowe działania ZTM dotyczące obsługi mieszkańców i przedłużania ważności karty miejskiej aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów, okazały się niewystarczające, zadecydowałem, że uczniowie z zapisanym na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w roku szkolnym 2021/2022 (ubiegły rok szkolny) do 31 października br. mogą korzystać z ulgi pod warunkiem posiadania aktualnej legitymacji szkolnej (tj. podbitej na rok szkolny 2022/2023) -  napisał Konrad Fijołek w mediach społecznościowych. - Dodatkowo od 6 do 31 października wydłużona zostanie obsługa podróżnych w trzech punktach, z których korzysta największa liczba mieszkańców. Zarząd Transportu Miejskiego będzie obsługiwał pasażerów w punktach w galerii Nowy Świat i Plaza od poniedziałku do soboty od godziny 10:00 do 20:00, natomiast w punkcie na Dworcu Lokalnym przy  ul. Towarnickiego 7, od poniedziałku do soboty od 8:00 do 21:00 – dodał prezydent.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" w Rzeszowie

Widowisko Biura Niepodległa „Iskry Niepodległej” będzie towarzyszyło XIX edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowy rekord lotniska w Jasionce. W czerwcu obsłużyło ponad 100 tys. pasażerów

RZESZÓW. Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych przejazdów rowerowych

RZESZÓW. W pierwszej kolejności wykonane zostaną przejazdy na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Rzeszów

Wystartował Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2024. 9 mln zł na inicjatywy mieszkańców

RZESZÓW. Zgłaszanie propozycji zadań rozpoczęło się 4 lipca i potrwa do 21 lipca.

Rzeszów

Objazdy autobusów MPK linii nr 3 i 22

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku autobusy komunikacji miejskiej kursujące do Mrowli pojadą objazdami.

Rzeszów

Ponad 370 podcastów w trzeciej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach.  Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.

Rzeszów

5-latek pogryziony przez psa. Do szpitala eskortowali go policjanci

RZESZÓW. Policjanci eskortowali samochód, w którym rodzice wieźli do szpitala 5-letniego syna pogryzionego przez psa. Pilotaż przebiegł sprawnie i 5-latek został oddany w ręce lekarzy.

Rzeszów

Trwa nabór wniosków do programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie prowadzi nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 (pobyt dzienny). Wnioski można składać do 7 lipca 2023 r.

Reklama