Rzeszów - Czwartek, 04.09.2025
Reklama

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

Dodano: 06.10.2022 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień. Z kolei prezydent Rzeszowa zdecydował o przedłużeniu uczniom uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską oraz wydłużeniu obsługi pasażerów w trzech POP’ach.

Przełom września i października to okres wzmożonego ruchu w Punktach Obsługi Podróżnego w związku z koniecznością przedłużenia uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla uczniów (wg. danych ZTM dotyczy to ok. 13 tys. osób) oraz przyjazdem nowych studentów, którzy chcą wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską.

Wniosek o wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej można wypełnić drogą elektroniczną, ale już po jej odbiór oraz zapisanie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów komunikacją miejską, należy zgłosić się osobiście do jednego z Punktów Obsługi Podróżnego, co w okresie natężonego ruchu powoduje tworzenie się długich kolejek w POP’ach.

Na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego pojawił się komunikat z przeprosinami dla mieszkańców, którzy zmuszeni są do czekania w długich kolejkach na wydanie karty miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

- Na wstępnie chcemy przeprosić Państwa za zaistniałą sytuację, za to że przedłużenie ważności karty miejskiej i skorzystanie z bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów wiąże się dla Państwa z kłopotami i długim oczekiwaniem w kolejkach - czytamy w komunikacie.

Dalej ZTM informuje o krokach jakie podjął w celu usprawnienia obsługi pasażerów, w tym m.in. o zwiększeniu liczby pracowników w Punktach Obsługi Pasażera. Zapewnia również, że pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą uniknąć takich problematycznych sytuacji w przyszłości. - Prowadzimy prace zmierzające do przystosowania organizacji oraz systemów informatycznych, tak aby w kolejnych latach uniknąć powtórzenia tegorocznych problemów – czytamy w komunikacie.
Reklama
Z kolei zdaniem Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, działania podjęte przez ZTM okazały się niewystarczające, aby rozwiązać problem długich kolejek w POP’ach, dlatego też wczoraj podjął decyzję o przedłużeniu uczniom uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską do 31 października br. oraz wydłużeniu obsługi pasażerów w trzech punktach.

- Ponieważ dotychczasowe działania ZTM dotyczące obsługi mieszkańców i przedłużania ważności karty miejskiej aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów, okazały się niewystarczające, zadecydowałem, że uczniowie z zapisanym na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w roku szkolnym 2021/2022 (ubiegły rok szkolny) do 31 października br. mogą korzystać z ulgi pod warunkiem posiadania aktualnej legitymacji szkolnej (tj. podbitej na rok szkolny 2022/2023) -  napisał Konrad Fijołek w mediach społecznościowych. - Dodatkowo od 6 do 31 października wydłużona zostanie obsługa podróżnych w trzech punktach, z których korzysta największa liczba mieszkańców. Zarząd Transportu Miejskiego będzie obsługiwał pasażerów w punktach w galerii Nowy Świat i Plaza od poniedziałku do soboty od godziny 10:00 do 20:00, natomiast w punkcie na Dworcu Lokalnym przy  ul. Towarnickiego 7, od poniedziałku do soboty od 8:00 do 21:00 – dodał prezydent.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Reklama