Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

Dodano: 28.10.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców” – czytamy w komunikacie ZTM. 27 października rozpoczęły się konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat planowanych zmian.

Jakimi trasami powinny jeździć autobusy Rzeszowskiego Transportu Miejskiego? Z jaką częstotliwością?  Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje się do wprowadzenia nowej siatki połączeń autobusowych. W tym celu opracowano kompleksowy projekt zmian, który ma usprawnić komunikację miejską i uczynić ją bardziej efektywną. ZTM zamierza wprowadzić poprawki m.in. w połączeniach między osiedlami.

- Dotychczas rozwój komunikacji polegał głównie na stopniowym wydłużaniu tras – było to związane przede wszystkim z powiększaniem się terenu miasta. Nie było jednak większej reorganizacji układu linii. Teraz nadszedł czas na zmiany przygotowane przez ZTM – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Dodaje, że planowane zmiany oparte są na badaniach przeprowadzonych w marcu 2025 r. , które obejmowały m.in. analizę obecnej oferty, metodologię badań marketingowych, wyniki pomiarów potoków pasażerskich oraz propozycje nowych tras i częstotliwości kursów.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje w sprawie optymalizacji oferty przewozowej rzeszowskiej komunikacji miejskiej  rozpoczęły się 27 października i potrwają do 10 listopada 2025 r.

Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat proponowanych zmian w siatce połączeń autobusowych w Rzeszowie na kilka sposobów, m.in.:

- poprzez formularz konsultacyjny na piśmie w punktach konsultacyjnych w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie oraz w Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13

Reklama

- w Punktach Obsługi Podróżnego:

- w formie elektronicznej wypełniając ankietę dostępną pod adresem: https://forms.office.com/e/nvDdrneS8p

5 listopada br. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 w godzinach 9:00-17:00 zaplanowano również dyżur konsultacyjny przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie dla mieszkańców umożliwiający wymianę propozycji i opinii na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Szczegóły konsultacji, dokumenty z nimi związane, terminy dostępne są na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

RZESZÓW. Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Rzeszów

21 marca rusza w Rzeszowie aplikacja Bolt. Czym estońska firma kusi nowych kierowców?

RZESZÓW. Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Rzeszów

41-latek przyłapany na „sharingu” płatnych platform cyfrowych

RZESZÓW. Zabezpieczono 10 dekoderów, 4 laptopy, jednostkę centralną wraz ze stacją czytników kart, karty chipowe oraz sporą ilość gotówki.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów bez szans na grę w fazie play-off

RZESZÓW. MVP spotkania otrzymał Kert Toobal.

Rzeszów

Ekrany dźwiękochłonne na ul. Lwowskiej zostaną zastąpione zielenią?

RZESZÓW. Jeden z radnych miasta Rzeszowa apeluje o nasadzenia zieleni wzdłuż ul. Lwowskiej zamiast ekranów dźwiękochłonnych.

Reklama