Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

Dodano: 21.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W wyniku obecnej sytuacji związanej z koronawirsuem, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Od 23 marca 2020 r. wszystkie linie komunikacji miejskiej kursować będą zgodnie z SOBOTNIM rozkładem jazdy. W celu zapewnienia możliwości dojazdu pracowników do zakładów pracy w Specjalnych Strefach Ekonomicznych wprowadzone zostaną kursy linii 51, 52 i 54 (wg. odrębnych rozkładów jazdy dostępnych na stronie ztm.erzeszow.pl). Linia 53 będzie nadal zawieszona.

Z kolei linie 3, 12, 20, 22, 28, 44, 45, 56 oraz 58 kursujące na mocy porozumień zawartych pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a gminami ościennymi kursować będą wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze w okresie ferii i wakacji szkolnych. Na liniach tych nie będą realizowane kursy oznaczone literką „s – kursuje w dni nauki szkolnej”. Wyjątkiem jest linia nr 34, dla której obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy.
Reklama
Legitymacje studenckie

W związku z przedłużeniem ważności Elektronicznych Legitymacji Studenckich, na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz. U. 2020 r. poz. 420), w trakcie kontroli biletów legitymacje, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020, zachowują ważność do dnia 31 maja 2020 r.

Zawieszenie biletu/zwrot środków

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Rzeszowa z dnia 19 marca 2020 r.,  wprowadzono - na wniosek podróżnego – możliwość zawieszenia biletu okresowego lub zwrotu kwoty za niewykorzystany w tym okresie bilet okresowy.
Zawieszenie biletu/zwrot środków możliwy będzie po przesłaniu na adres e-mail: ebilet@ztm.erzeszow.pl wypełnionego i podpisanego wniosku (dostępny na www.ztm.rzeszow.pl). 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Windy na stacji Rzeszów Główny już dostępne dla podróżnych

RZESZÓW. Pasażerowie już korzystają z wind na stacji Rzeszów Główny. Wcześniej przejazdy koleją ułatwiły wygodne perony, oznakowanie i podziemne przejście.

Rzeszów

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznych w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W tym roku miasto wyda blisko 1,3 mln zł na świąteczne dekoracje.

Rzeszów

Rzeszowscy architekci wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

RZESZÓW. Dr inż. arch. Magdalena Szpytma i dr inż. arch. Cezary Szpytma z Politechniki Rzeszowskiej zostali wyróżnieni w konkursie na projekt „Centrum Wiedzy Cognitarium” w Koszalinie.

Rzeszów

50 kamer internetowych dla rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Dziesięć szkół podstawowych w Rzeszowie otrzyma kamery internetowe FullHD z wbudowanymi mikrofonami, które mają ułatwić naukę zdalną.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Centrum Medycznym MEDYK

RZESZÓW. Od 1 grudnia br., na terenie uczelni zacznie działać przchodnia akademicka. 

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwoje mieszkańców Rzeszowa oszukanych metodą "na policjanta"

RZESZÓW. 80-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta – mieszkańcy Rzeszowa -  padli ofiarą oszustów. Policjanci apelują o rozwagę.

Reklama