Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

Dodano: 21.11.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12. Kolejne zmiany dotyczą rozkładów linii nr 36, 38 i 49.

W dniu 18 listopada br. na trasę linii nr 12 wyjechały autobusy o zwiększonej pojemności. Tego samego dnia Zarząd Transportu Miejskiego otrzymał od operatora informację, że w związku z remontowanym odcinkiem ul. Jana Pawła II i zwężeniem odcinka jezdni (ruch wahadłowy), nie ma możliwości przy obecnych warunkach drogowych kontynuowania obsługi linii nr 12 autobusami przegubowymi.

Grozi to niebezpieczeństwem przewożonych pasażerów i potencjalnym uszkodzeniem pojazdu. Po zakończeniu remontu ul. Jana Pawła II na trasę powrócą autobusy przegubowe. Obecnie na kursy linii nr 12 wysyłane są autobusy o możliwie największej pojemności.

ZTM informuje również, że w związku z trwającym procesem dostosowania czasów przejazdów międzyprzystankowych do warunków drogowych, z dniem 25 listopada br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 36, 38 i 49.
Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Inwestycję za ponad 124 mln zł realizuje firma Budimex S.A.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze w budżecie Rzeszowa na projekty trzech inwestycji

RZESZÓW. Na wniosek Konrada Fijołka prezydenta Rzeszowa rada miasta zarezerwowała dodatkowe pieniądze w budżecie miasta na trzy ważne inwestycje.

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Reklama