Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Związek Gmin PKS ma nowoczesne zaplecze techniczne

Dodano:

Zdjęcie ze strony gminy Głogów Małopolski
Zdjęcie ze strony gminy Głogów Małopolski
Przy bazie PKS w Rzeszowie wybudowano halę zaplecza technicznego wraz z częścią biurowo - socjalną, o powierzchni ponad 1000 m. To kolejna inwestycja Związku Gmin PKS w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych w ramach RPO WP na lata 2014-2020.

Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa zrealizował kolejną inwestycję w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.  

Przy Al. Wyzwolenia 6 powstała hala zaplecza technicznego, w której znajduje się m.in. 5 stanowisk diagnostycznych służących do naprawa autobusów, automatyczna myjnia, część magazynowo – socjalna oraz warsztat z nowoczesnymi urządzeniami do naprawy i serwisowania autobusów. Utworzono również pomieszczenia biurowe i nowoczesną serwerownię.  
Wartość inwestycji to ponad 5,5 mln zł, z czego ponad 3,6 mln zł pochodzi z programu RPO WP.
Reklama

Projekt „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF” ma na celu zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu na obszarze Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, a w szczególności na terenie 9 gmin zaangażowanych w jego realizację, które są zrzeszone w ramach Związku Gmin PKS. Należą do nich gminy: Czarna, Czudec, Boguchwała, Chmielnik, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko.

Do tej pory w ramach projektu zakupiono m.in. 54 ekologiczne autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Dodatkowo wdrożono system informatyczny z Zintegrowanym Systemem Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Atrakcje na wakacje" w Rzeszowie. Aż 350 wydarzeń w sezonie letnim

RZESZÓW. Poznaliśmy szczegóły wakacyjnej oferty wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych w Rzeszowie w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”. W tym roku przygotowano aż 350 propozycji dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Zderzenie czterech samochodów w centrum Rzeszowa. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Sprawczyni wypadku była pijana, miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

RZESZÓW. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany.

Rzeszów

ZTM wymienia biletomaty w 20 autobusach

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie rozpoczął wymianę czytników w kilkudziesięciu biletomatach znajdujących się w autobusach.

Rzeszów

Miasto przyznało stypendia najzdolniejszym młodym artystom

RZESZÓW. 48 młodych artystów otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Rzeszowa w zakresie twórczości artystycznej. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze Maska.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W czwartek, 22 czerwca 2023 r., odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami osiedli Pobitno, Załęże i Wilkowyja.

Rzeszów

Sacheon nowym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Od piątku (16 czerwca) Rzeszów ma nowe miasto partnerskie - Sacheon z Korei Południowej. Podpisaniu umowy partnerskiej towarzyszyła konferencja dla przedsiębiorców „Doing Business with South Korea”.

Rzeszów

Zakończono przebudowę przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Od piątku (16.06) od godz. 18:00 kierowcy będą mogli już korzystać z przebudowanego przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej w Rzeszowie. Inwestycję udało się zakończyć szybciej niż pierwotnie zakładano.

Reklama