Rzeszów - Czwartek, 28.05.2026
Reklama

Żywa Biblioteka ponownie w Rzeszowie. Zamiast książek wypożyczysz człowieka i jego historię

Dodano: 27.05.2026 r. / Redakcja

Żywa Biblioteka / Materiały promocyjne
Żywa Biblioteka / Materiały promocyjne

W sobotę, 30 maja, Uniwersytet Rzeszowski po raz czwarty stanie się miejscem niezwykłych spotkań i rozmów. W godz. 11:00–16:00 w holu budynku A0 przy ul. Pigonia 1 odbędzie się kolejna edycja Żywej Biblioteki – międzynarodowej inicjatywy, która uczy otwartości i przypomina o wartości szczerej rozmowy.

Żywa Biblioteka działa na podobnej zasadzie co tradycyjna biblioteka, z jedną zasadniczą różnicą – zamiast książek wypożycza się tu ludzi. Każda „Żywa Książka" to człowiek niosący własną historię, doświadczenia i emocje, często związane z niezrozumieniem, stereotypami czy wykluczeniem. To wyjątkowa okazja, by zatrzymać się na chwilę, usiąść naprzeciw drugiej osoby i po prostu porozmawiać.

Organizatorzy podkreślają, że to właśnie w takich spotkaniach rodzi się empatia i prawdziwy dialog – bez oceniania, uprzedzeń i gotowych schematów. Żywa Biblioteka tworzy bezpieczną przestrzeń do rozmów, które potrafią zmienić sposób patrzenia na innych i na świat. Pokazuje, że za każdą etykietą kryje się człowiek, jego wrażliwość i codzienność.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Reklama

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w wydarzeniu dostępne są na stronie www.zbrzeszow.pl



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

RZESZÓW. Radni proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

RZESZÓW. Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przygotował 6131 miejsc na studiach stacjonarnych i 3190 na studiach niestacjonarnych.

Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Rzeszów

Żywa legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę

RZESZÓW. Łukasz Perłowski, żywa legenda zespołu Asseco Resovii Rzeszów zakończył sportową karierę.

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Reklama