Rzeszów - Wtorek, 20.01.2026
Reklama

Akustyczne interpretacje piosenek Republiki w wykonaniu zespołu Czarno-Białe Ślady

Dodano: 02.01.2026 r. / Redakcja

30 stycznia 2026 r. w Rzeszowskich Piwnicach będzie można usłyszeć utwory legendarnego zespołu Republika, w wyjątkowych, akustycznych interpretacjach. Koncert projektu Czarno-Białe Ślady rozpocznie się o godz. 19:00.

Projekt Czarno-Białe Ślady powstał w grudniu 2013 roku z inicjatywy Zbigniewa Krzywańskiego, współtwórcy Republiki oraz Jacka Bończyka i Jakuba Nowaka. W repertuarze artystów znajdują się ponadczasowe kompozycje toruńskiej formacji, który zyskały nowe, kameralne brzmienie oraz osobisty, emocjonalny charakter.

Pierwszy koncert projektu odbył się w Warszawie, w siedzibie dawnej cenzury przy ul. Mysiej 3, jako muzyczny hołd w kolejną rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Entuzjastyczne przyjęcie publiczności sprawiło, że Czarno-Białe Ślady szybko zaczęły funkcjonować jako regularnie prezentowany projekt koncertowy.

W październiku 2020 roku, na zaproszenie Kamila Wicika, artyści zagrali intymny koncert w studiu Radia Gdańsk. Wydarzenie zostało zarejestrowane i wydane 29 stycznia 2021 roku na płycie winylowej nakładem wytwórni MTJ. Koncerty Czarno-Białych Śladów to pełne skupienia spotkania z twórczością Republiki, w których cisza, słowo i dźwięk tworzą spójną, poruszającą całość.

Zespół gra w składzie:

Zbigniew Krzywański – gitara, harmonijka ustna
Jacek Bończyk – śpiew, gitara
Jakub Nowak – gitara basowa

W stolicy Podkarpacia koncert projektu Czarno-Białe Ślady odbędzie się 30 stycznia 2026 r. o godz. 19:00 w Rzeszowskich Piwnicach. Bramki będą otwarte od godz. 18:30. Wydarzenie będzie miało charakter siedzący (bez numeracji miejsc).

Bilety w cenie 80 zł – przedsprzedaż / 120 zł – w dniu koncertu można zakupić online na stronie www.rzeszowskiepiwnice.pl oraz stacjonarnie w kasie Rzeszowskich Piwnic. Posiadacze Rzeszowskiej Karty Mieszkańca mogą liczyć na 10% zniżki przy zakupie w kasach stacjonarnych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Otwarcie wystawy Kamili Sammler i spotkanie z autorką w Galerii Nierzeczywistej

9 marca 2024 r. o godz. 18:00, w Galerii Nierzeczywistej RSF w Rzeszowie, odbędzie się wernisaż Kamili Sammler zatytułowanej "jaCień". W otwarciu weźmie również udział sama autorka.

Aktualności

Nowy spektakl dla najmłodszych w repertuarze teatru Maska

W marcu na deskach Maski zadebiutuje nowy spektakl zatytułowany „Cień i jeż” w reżyserii Karoliny Okurowskiej-Wabnic. Będzie to już 270. premiera rzeszowskiego teatru lalek.

Aktualności

Pacześ i Lotek Tour - transmisja na żywo w kinach Helios

Jedni z najbardziej popularnych stand-uperów w Polsce połączyli siły i wyruszyli we wspólną trasę po Polsce. Transmisję na żywo z występu komików będzie można zobaczyć we wszystkich kinach sieci Helios.

Aktualności

Nominowane do Oscara krótkie metraże w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie przygotował gratkę dla miłośników filmów krótkometrażowych. W sali widowiskowej placówki odbędzie się projekcja najlepszych shortów sezonu, obrazów nominowanych do tegorocznego Oscara.

Aktualności

Kolejne dwie artystki dołączają do line-upu Rzeszowskich Juwenaliów

Daria Zawiałow i Kayah dołączyły do listy wykonawców, którzy wystąpią na 29. Rzeszowskich Juwenaliach. Obydwie piosenkarki zagrają na scenie głównej.

Aktualności

Aż 6 koncertów jeszcze w lutym w Rzeszowskich Piwnicach

W lutym każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie wydarzeń muzycznych, które odbywać się będą w Rzeszowskich Piwnicach. Placówka zaplanowała aż 6 wystepów wykonawców, którzy reprezentują różne style muzyczne....

Aktualności

Werbel 2023. Wystąpią zwycięzcy plebiscytu i Katarzyna Groniec

Wielkimi krokami zbliża się Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów - Werbel 2023. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 lutego w Filharmonii Podkarpackiej.

Aktualności

Pierwszy w tym roku "Czwartek Jazzowy". Wystąpi Miłosz Skwirut z zespołem

Miłosz Skwirut - basista, na stałe związany z zespołem Kraków Street Band, zagra pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu „Czwartki Jazzowe – kontynuacja”. Artysta zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty Unspoken.

Reklama