Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Amelia Borkowska z RDK laureatką międzynarodowego konkursu

Dodano: /

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja została jedną z Laureatek V Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 25 – 26 stycznia 2020 roku w Klasztorze OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej. W konkursie wzięły udział zespoły, soliści oraz duety z Polski i Ukrainy.

Organizatorem V Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek był Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu i Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu. Festiwal miał formułę konkursu, który przeprowadzony został w dwóch kategoriach: wykonawcy-amatorzy oraz wykonawcy uczący się w szkołach artystycznych państwowych lub prywatnych.

W Festiwalu wzięła udział wielokrotnie nagradzana reprezentantka zajęć wokalnych z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja – Amelia Borkowska, która zdobyła II miejsce w I kategorii wiekowej „6 – 9 lat”. Młoda wokalistka oczarowała Jury swoim wykonaniem kolędy „Cicha Noc”, do której akompaniowała sobie sama przy pianinie. Opiekunem artystycznym laureatki jest instruktor Katarzyna Pasierb.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Nabór do tanecznej grupy reprezentacyjnej ArtDance Junior

Nabór do zespołu odbędzie się we wtorek 22 listopada 2022 roku o godzinie 18:30 w RDK filia Staromieście przy ul. Staromiejskiej 43a. Zajęcia przewidziane są dla młodzieży w wieku 12 – 14...

Aktualności

Koncert poświęcony Wandzie Rutkiewicz

Bilety na to wydarzenie można zakupić ze zniżką w ramach akcji „Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny”.

Aktualności

Regionalna premiera filmu "Śubuk" z udziałem twórców w Rzeszowie

Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia 2022 r. o godz. 19:00 w Kinie Zorza.

Aktualności

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie. Spotkania autorskie, blisko 50 wydawnictw [PROGRAM]

W piątek rozpocznie się dwudniowe święto tych, którzy książki piszą, wydają i czytają. Do Rzeszowa przyjadą mistrzowie słowa pisanego i mówionego, laureaci wielu prestiżowych nagród.

Aktualności

Piłkarski poranek dla dzieci w kinie Helios. Na ekranie Strażak Sam

Zbliża się kolejny, niedzielny filmowy poranek pełen atrakcji dla najmłodszych widzów w kinie Helios. Motywem przewodnim będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

Aktualności

Festiwal Watch Docs po raz piętnasty zawita do Rzeszowa

Kilkadziesiąt projekcji filmów dokumentalnych dotyczących problemu uchodźców, zmian klimatu, demokracji, wolności i praw człowieka tak zapowiada się tegoroczny Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

Aktualności

W weekend w Zorzy święto kina polskiego i europejskiego

Bilety na seanse w ramach tych dwóch inicjatyw będą w wyjątkowo niskich cenach.

Reklama