Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Bezpłatny pokaz drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory"

Dodano: /

Rzeszowska Akademia Fotografii zaprasza na otwartą projekcję drugiej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego pt. "TRZY KOLORY. BIAŁY". Wydarzenie towarzyszy wystawie fotografii autorstwa Piotra Jaxa zatytułowanej "REMEMBERING KRZYSZTOF", która dostępna jest dla zwiedzających do końca stycznia.

Projekcja filmu odbędzie się w czwartek, 12 stycznia o godz. 18:00 na I piętrze w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa przy ul. 3 Maja 9. Pierwszą część trylogii Kieślowskiego wyświetlono 16 grudnia 2022 roku.

O filmie „Trzy kolory: Biały”

Podejmując refleksję nad jedną z najbardziej fundamentalnych wartości cywilizacji nowoczesnej, Kieślowski opowiada o polskim kompleksie niższości i o rozpaczliwej chęci dorównania bogatszym społeczeństwom. Osadzony w realiach transformacji ustrojowej "Biały" nie ogranicza się jednak do płaszczyzny społecznej i stanowi kolejne ogniwo w uniwersalnym dyskursie reżysera na temat człowieka w świecie współczesnym.

Film zaczyna się od ujęcia pokazującego ogromną walizkę, umieszczoną na taśmie, transportującej bagaże na lotnisku. Jak się potem okaże, zawartość torby jest dość osobliwa: w środku znajduje się Karol Karol (Zbigniew Zamachowski), Polak, który bez paszportu i bez pieniędzy, za to ze skradzionym ze sklepu gipsowym popiersiem kobiety, próbuje przedostać się z Francji do Polski.. (źródło: Culture.pl).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Luty w DKF Klaps z dwiema przedpremierami [REPERTUAR]

Cztery projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami znalazły się w lutowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pierwsze spotkanie już 3 lutego.

Aktualności

Symphonica powraca do Rzeszowa z jubileuszową trasą

Utwory takich zespołów jak Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Queen, Prince, Rammstein, Rage Against The Machine Europe, Nightwish, Faith No More zabrzmią w symfonicznych aranżacjach w Filharmonii Podkarpackiej w ramach widowiska Symphonica.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, warsztaty zdrowej żywności, zabawy i animacje

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Malarstwo Józefa Machały w galerii WDK. Otwarcie wystawy 3 lutego

Od 3 lutego 2025 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę prac Józefa Machały zatytułowaną  „Pejzaż polski”. Wernisaz odbędzie się o godz. 18:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 27...

Aktualności

Teatralna randka z widowiskowym finałem. Wraca Teatralny Speed Dating

Już 1 lutego w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie ruszy siódma edycja Sceny Nowej Dramaturgii. Kolejny raz zacznie się Teatralny Speed Dating.

Aktualności

Sztuka mistrzów malarstwa polskiego na wystawie w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku”.

Aktualności

Rockowa Noc from the Basement powraca do Rzeszowskich Piwnic

Sceptic to pierwszy zespół, który wystąpi w ramach tegorocznej serii koncertów spod szyldu „Rockowa Noc from the Basement.

Aktualności

7 filmów na 7 dni. Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego w Zorzy

7 filmów będzie można zobaczyć w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego, który rozpocznie się w piątek, 24 stycznia w kinie Zorza.

Reklama