Rzeszów - Sobota, 27.09.2025
Reklama

Biennale plakatu muzycznego w Rzeszowie. „Pierwszy tego typu konkurs na świecie”

Dodano: 25.09.2025 r. / Redakcja

Ponad 2100 prac spłynęło na I Międzynarodowe Biennale Plakatu Muzycznego w Rzeszowie. Wernisaż wystawy, na którym poznamy zwycięzców konkursu, odbędzie się 29 września br.

Biennale plakatu muzycznego w Rzeszowie, to pierwszy tego typu konkurs na świecie. Jego ideą jest promowanie sztuki plakatu muzycznego. Najlepsze plakaty ze wszystkich stron świata, będzie można oglądać w przestrzeni galeryjnej i miejskiej naszego miasta.

Pomysłodawczynią i inicjatorką konkursu jest dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ. - Zaskoczył mnie tak duży odzew artystów z całego świata, ale było to bardzo pozytywne zaskoczenie. Każda pierwsza edycja konkursu musi zasłużyć na szacunek środowiska. Różnorodność nadesłanych prac pokazuje ciekawe i bardzo szerokie podejście do plakatu muzycznego. Na wystawie będzie można zobaczyć, jak plakat muzyczny jest postrzegany u nas w Polsce, a w jaki sposób jest on przedstawiany w kontekście kultury innych krajów, na przykład azjatyckich. Na biennale zostaną także zaprezentowane prace członków jury, co nie zdarza się często na tego typu konkursach – mówi prof. Patrycja Longawa.

Zgłaszanie prac trwało do 20 sierpnia br. Na konkurs wpłynęło 2151 plakatów z ponad 60 krajów. Najlepsze z nich wybrało międzynarodowe jury.

Nazwiska zwycięzców poznamy w trakcie wernisażu wystawy, który odbędzie się 29 września br. o godz. 11.00 w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert Nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

PDF. Jacek Stankiewicz o fotografiach Rzeszowa "z różnych szuflad"

29 kwietnia w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego odbędzie się kolejne otwarte spotkanie z cyklu „Poniedziałkowe Dyskusje Fotograficzne (PDF)”.

Aktualności

ESK 2024. Koncert Miss God z harfą laserową i interaktywna instalacja

Głosy Wschodu / East Voices to kolejny projekt artystyczny, który będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Aktualności

Znamy pełny program tegorocznego Święta Paniagi

Jarmark rękodzieła, korowód zespołów, koncerty, pokazy i spektakle to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa podczas Święta Paniagi. Tegoroczne wydarzenie uświetni występ zespołu “Viva Santana” Cichoński - Torres Band.

Aktualności

Maj z dobrym filmem w DKF Klaps [REPERTUAR]

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny miesiąc z wyjątkowymi, nagradzanymi na międzynarodowych festiwalach seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2024. Godzinowa rozpiska koncertów

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia największej studenckiej imprezy na Podkarpaciu. Prezentujemy godzinową rozpiskę koncertów w ramach Rzeszowskich Juwenaliów, które w tym roku odbędą się na trzech scenach.

Reklama