Rzeszów - Piątek, 04.07.2025
Reklama

Duże zainteresowanie filmem o rzeszowskich żużlowcach. Wprowadzono wejściówki

Dodano: /

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

27 listopada 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się premiera filmu zatytułowanego „Złote rzeszowskie dzieci” z udziałem twórców i bohaterów. Zainteresowanie filmem jest na tyle duże, że organizator zdecydował się wprowadzić wejściówki.

„Z uwagi na ogromne zainteresowanie pokazem, organizator wprowadził wstęp za wejściówkami” – poinformowała Jagoda Mazepa z Podkarpackiej Komisji Filmowej. Zaproszenia dostępne będą do odbioru od poniedziałku, 18 listopada w portierni WDK w Rzeszowie, w godzinach 8:00 – 18:00. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki. Po wyczerpaniu puli wejściówek, wstęp na projekcję będzie niemożliwy.

O filmie „Złote rzeszowskie dzieci”

30 lat temu w 1994 roku na torze żużlowym przy ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie Rafał Wilk, Maciej Kuciapa, Piotr Winiarz i Rafał Trojanowski zostali po raz pierwszy drużynowymi Mistrzami Polski. Czterech młodzieńców, dziś prawie dokładnie 50-latków, niegdyś swoje życie związało z jedną z najniebezpieczniejszych dyscyplin sportowych. Ich nazwiska kibice w Rzeszowie wymieniają jednym tchem. Czwórka kolegów, którzy marzyli o wielkiej sportowej karierze. Jako nastolatkowie spotkali się w szkółce żużlowej rzeszowskiej Stali. Ich talent i umiejętności w jeździe motocyklem po owalnym torze szybko przyniosły efekt. Sport, który w Rzeszowie i w całym województwie podkarpackim ma tysiące fanów, dzięki nim świętował jeden z największych sukcesów w historii tej dyscypliny w regionie. Jednak przewrotny i niekiedy dramatyczny los poprowadził ich różnymi, bardzo krętymi i wyboistymi drogami.

Film powstał w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa realizowanego ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.


Premierowy pokaz filmu „Złote rzeszowskie dzieci” odbędzie się w środę, 27 listopada (środa) o 18.00 na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Po projekcji (33 min.) zaplanowano spotkanie zarówno z bohaterami filmu jak i jego twórcami.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Koncert Portal Blues na zakończenie festiwalu „Ziemia Dzieciństwa”. Wstęp wolny

Koncert zespołu Portal Blues zakończy tegoroczny Festiwal Polskiej Twórczości „Ziemia Dzieciństwa” organizowany po raz piąty przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Występ odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 maja o godz. 22:00.

Aktualności

Nocne zwiedzanie rzeszowskich instytucji kultury. Program Nocy Muzeów 2025

Już w najbliższą sobotę, 17 maja stolica Podkarpacia po raz kolejny odkryje po zmroku swoje tajemnice. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, 19 rzeszowskich instytucji otworzy swoje drzwi dla zwiedzających.

Aktualności

Rzeszowskie KultURalia Studenckie 2025. Nowi wykonawcy w line-upie

Organizatorzy Rzeszowskich KultURaliów ogłosili kolejnych wykonawców. Do line-upu dołączyli: The Dumplings oraz Young Igi. Hasło tegorocznego święta studentów brzmi: „Rozświetlaj miasto z nami”.

Aktualności

Cyrk Safari ponownie w okolicach Rzeszowa. Zaplanowano dwa występy

Już za kilka dni, w okolice Rzeszowa ponownie przyjedzie cyrk Safari. Zaplanowano dwa widowiska – w Tyczynie i w Trzebownisku. Na cyrkowej arenie wystąpi międzynarodowy skład artystów z różnych zakątków świata -...

Aktualności

Startują zapisy na letnie półkolonie z Rzeszowskim Domem Kultury

Na małych uczestników czekają zajęcia kreatywne, gry i zabawy, wycieczki, warsztaty i dużo więcej, a wszystko to pod opieką doświadczonych instruktorów. Zapisy startują już 12 maja 2025 roku o godzinie 17:00.

Aktualności

Tegoroczne KultURalia odbędą się w nowym miejscu. Znamy pierwszych wykonawców

Dwa dni wypełnione koncertami, nowa lokalizacja oraz pierwsi wykonawcy – organizatorzy rzeszowskich KultURaliów stopniowo ujawnią szczegóły tegorocznej imprezy.

Aktualności

Ruszył nabór prac na 23. Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne

Do 31 maja 2025 r. koła, kluby i grupy fotograficzne działające na Podkarpaciu, mogą zgłosić się do udziału w 23. Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych organizowanych pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Aktualności

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedziel-ski

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to...? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta” jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.

Reklama