Rzeszów - Poniedziałek, 02.02.2026
Reklama

Filia WiMBP przy ul. Okulickiego już po remoncie. Otwarcie 5 lutego

Dodano: 30.01.2026 r. / Redakcja

Filia nr 8 WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Okulickiego / fot. Materiały prasowe
Filia nr 8 WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Okulickiego / fot. Materiały prasowe

Filia nr 8 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie została wyremontowana. Otwarcie odświeżonej placówki zaplanowano na 5 lutego 2025 r. Z tej okazji dla czytelników przygotowano kilka atrakcji.

Z powodu remontu, mieszcząca się przy ul. ul. Okulickiego 3 filia WiMBP była nieczynna. Celem przeprowadzonych prac była poprawa komfortu korzystania z biblioteki oraz dostosowanie jej przestrzeni do potrzeb użytkowników. Roboty objęły m.in. postawienie nowych ścianek działowych, malowanie ścian i sufitów, wymianę drzwi wewnętrznych oraz wykonanie instalacji sanitarnych i elektrycznych.

Biblioteka czynna będzie dla czytelników już od 3 lutego, jednak uroczyste otwarcie odbędzie się dwa dni później tj. w czwartek, 5 lutego 2025 r. w godz. 10.00 - 18.00. Z ej okazji przygotowane szereg atrakcji dla odwiedzających, w tym m.in. warsztaty dla dzieci i seniorów oraz słodki poczęstunek. Poniżej szczegółowy program wydarzeń:

Warsztaty tematyczne:

• 10.00–11.00 Zaczytane sówki – warsztaty plastyczne dla najmłodszych
• 12.00–13.00 Zakładka do książki – warsztaty scrapbookingowe dla dzieci
• 11.00–13.00 Chabrowe origami – warsztaty dla seniorów, prowadzenie: Klub Seniora Miłocinianki

Ponadto przez cały dzień:

• Słodki poczęstunek
• Pakiety Mała książka – Wielki Człowiek – zapisy najmłodszych do biblioteki
• Ukryte między słowami – biblioteczne zagadki
• Biblioteczna fotoramka – pamiątkowe zdjęcie z wizyty
• Kolorowanki dla dzieci
• Zaprojektuj swój magnes

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

DKF Klaps powraca. Wrześniowe spotkania z dobrym filmem w WDK

Działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Dyskusyjny Klub Filmowy Klaps powraca po wakacyjnej przerwie. Znamy już repertuar na wrzesień.

Aktualności

Joanna Brodzik spotka się z czytelnikami w Ogrodach Bernardyńskich

To będzie przedostatnie już spotkanie z ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

"mUzyczne dialogi Europy" - bezpłatny koncert artystów z Polski i Ukrainy

To kolejne wydarzenie w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Podkarpacki Festiwal Organowy. Aż 5 koncertów w długi weekend

Przed nami kolejny (długi) weekend z koncertami w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Tym razem będzie ich aż 5!

Aktualności

Jubileuszowa edycja festiwalu Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor

W programie 11 różnorodnych wydarzeń z pogranicza teatru, literatury i plastyki. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10 – 13 sierpnia 2022 r. na scenach Teatru Przedmieście i Teatru Maska.

Aktualności

Korpiklaani headlinerem festiwalu Rockowa NocXFaine Misto

Festiwal Rockowa NocXFaine Misto odbędzie się już 26 – 28 sierpnia na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, które zmieni się w ROCK CITY z koncertami i strefami różnych rockowych aktywności.

Aktualności

Bezpłatny koncert w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności

W najbliższą niedzielę Rzeszowski Dom Kultury organizuje kolejny koncert kameralny - tym razem w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności. Wystąpi zespół Dominika Kindrat Project Rio – Bossa Nova Quartet. Udział w wydarzeniu jest...

Reklama