Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Już po raz 34. w Rzeszowie i na Podkarpaciu zabrzmi muzyka organowa

Dodano: 19.07.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

W minioną sobotę rozpoczęła się tegoroczna edycja Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Organizatorzy zaplanowali 13 koncertów, które będą odbywały się w rzeszowskich i podkarpackich kościołach w lipcu oraz w sierpniu.

Przed nami kolejny muzyczny weekend festiwalowych koncertów. W sobotę 20 lipca o godzinie 18.00 w Jarosławskim Opactwie z recitalem wystąpi organistka z Gliwic, Mariola Brzoska i będzie to jej festiwalowy debiut. W ten sam dzień, o godzinie 19.00, w bazylice Jezuitów w Starej Wsi z programem francuskiej muzyki organowej wystąpi Dariusz Bąkowski-Kois z Krakowa. Natomiast dzień później, w niedzielę 21 lipca o godzinie 17.00 w Sanktuarium w Chmielniku zagra dobrze znany naszej publiczności i zawsze chętnie słuchany wirtuoz z Warszawy, Andrzej Chorosiński.

Festiwal organizuje Fundacja Promocji Kultury i Sztuki Ars Pro Arte. Dyrektorem festiwalu pozostaje niezmiennie od jego początku prof. dr hab. Marek Stefański. Wstęp na festiwalowe koncerty jest bezpłatny.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Noc Księgarń w księgarni Nova. Piraci i wizyta Kici Koci

Piracka przygoda, budowanie tratwy, poszukiwanie skarbu i wizyta Kici Koci - to atrakcje, jakie przygotowała dla najmłodszych czytelników rzeszowska księgarnia Nova w ramach wydarzenia „Noc Księgarń 2022”.

Aktualności

Zwiedzanie Łaźni Rzymskich w zamku w Łańcucie za symboliczną złotówkę

Zwiedzanie odbędzie się w najbliższy weekend w ramach akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Aktualności

Daria Zawiałow w Rzeszowie. Ostatni koncert przed dłuższą przerwą

Rzeszów będzie ostatnim miastem na pożegnalnej trasie Darii Zawiałow. Artystka planuje roczną przerwę. Trasa “METROPOLIS… wojen nie będzie” obejmie łącznie 12 polskich miast.

Aktualności

Październik w DKF Klaps z przedpremierą filmu "Pasażerowie nocy" [REPERTUAR]

Pięć filmów znalazło się w październikowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”.

Aktualności

Babski wieczór z komedią "Bilet do raju"

Przed seansem, w holu kina zaplanowane szereg atrakcji dla Pań.

Aktualności

W weekend mnóstwo atrakcji dla seniorów w Rzeszowie

Miejskie instytucje kultury w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą” przygotowały szereg atrakcji dla seniorów. Wydarzenia odbędą się 1 i 2 października.

Aktualności

Jesienna trasa Natalli Przybysz zawita do Rzeszowa

Natalia Przybysz ogłosiła jesienną trasę koncertową pn. „Serce Spokojne”. Jednym z przystanków na trasie będzie Rzeszów. Artystka wystąpi 14 listopada o godz. 20:00 w Filharmonii Podkarpackiej.

Reklama