Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Koncertowa premiera nowej płyty Late Night Poems w Łańcucie

Dodano: 06.05.2025 r. / Redakcja

Late Night Poems / Materiały prasowe
Late Night Poems / Materiały prasowe

24 maja 2025 roku w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się koncertowa premiera drugiej płyty formacji Late Night Poems zatytułowanej „Rise & Bloom”.

Late Night Poems, to bardziej poetycka odsłona działań Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, stanowiąca hybrydę akustycznego jazzu ze spoken word w formule „jazz & poetry”. Drugi album, „Rise & Bloom” z autorską muzyką Piotra Lemańczyka, Michała Szkila, Marka Konarskiego i Dawida Fortuny i tekstami Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, to muzyka i słowo zespolone ze sobą i zagrane razem w jednym energetycznym obiegu w gościnnych progach legendarnego „Jazz Clubu Pod Filarami”. Wolność wspólnej kreacji w duchu muzycznej filozofii Wanye`a Shortera spotyka się tu z indywidualnym, dojrzałym językiem każdego z instrumentalistów i słowami, w których szczerość i emocje biorą górę nad cyzelowaniem i kalkulacją. Po dobrze przyjętej w kraju i za granicą płycie „Ostatni Dzień Lata” (U Know Me Records), zespół powraca z materiałem nagranym w formule, która nie ma odpowiedników na rodzimej scenie muzycznej.


Koncertowa premiera nowego albumu LNP odbędzie się 24 maja 2025 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Początek o godz. 19:00. Bilety w cenie 40 zł można zakupić stacjonarnie w kasie MDK oraz online - https://biletyna.pl/koncert/Late-Night-Poems/Lancut

Na łańcucki koncert, zespół tworzony przez topowych muzyków polskiej sceny jazzowej przywiezie ze sobą wyjątkowe winylowe wydawnictwo ukazujące się nakładem prestiżowego labelu U Jazz Me. W piątkowy wieczór w Łańcucie publiczność będzie świadkiem wyjątkowego połączenia akustycznego jazzu w różnych odcieniach ze słowem w formule spoken word.

Late Night Poems wystąpią w składzie:

Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – spoken word
Michał Szkil – fortepian
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Marek Konarski – saksofony
Dawid Fortuna – perkusja

Dodatkowo, 15 maja o godz. 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się pierwsze z cyklu "Retrospekcje" spotkanie z człowiekiem kultury - Janem Grabowskim, znanym w regionie entuzjastą i propagatorem muzyki jazzowej, założycielem Stowarzyszenia „Jazz Centrum – Łańcut”. Laureat statuetki Animator Kultury 2016 oraz organizator wielu koncertów jazzowych z udziałem światowej sławy muzyków, opowie o blaskach ale i trudnościach związanych z organizacją tego typu wydarzeń. Spotkanie zatytułowane „Cały ten łańcucki jazz” przybliży nam historię łańcuckiego jazzu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Gdzie ci mężczyźni?". Premiera nowego spektaklu Teatru Siemaszkowej

29 grudnia na Scenie-foyer teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, odbędzie się premiera muzycznego spektaklu pt. „Gdzie ci mężczyźni?” w reżyserii Sławomira Gaudyna.

Aktualności

Ruszył nabór dla dzieci i rodziców do klubu "Rzeszowskie Huncwoty". Zajęcia ruszą w styczniu 2024 r.

Rzeszowskie Piwnice rozpoczęły nabór do klubu „Rzeszowskie Huncwoty”. W ramach klubu będą odbywały się zajęcia o charakterze edukacyjnym, a ich motywem przewodnim będzie szeroko pojmowana kultura. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia.

Aktualności

Zorza w Ciemno. Filmowa niespodzianka przed świętami

Najstarsze rzeszowskie kino przygotowało wyjątkowy prezent świąteczny dla widzów. Będzie to już ostatni w tym roku „seans owiany tajemnicą” w ramach cyklu „Zorza w Ciemno”. - To będzie film, który nie był...

Aktualności

Postman z promocją nowej płyty w Rzeszowie

Zimą ukaże się trzecia studyjna płyta ukraińskiego muzyka grającego pod pseudonimem Postman. Utwory z nowego albumu będzie można usłyszeć na żywo podczas premierowego koncertu w Rzeszowie.

Aktualności

Weekend w Świątecznym Miasteczku [15.12 - 17.12.2023]

Przed nami kolejny weekend w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim Rynku. Jakie atrakcje tym razem czekają na odwiedzających?

Aktualności

Muzyka Wojciecha Kilara w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

Piątkowy koncert w Filharmonii Podkarpackiej wypełnią utwory jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Wojciecha Kilara. Orkiestrę symfoniczną poprowadzi Paweł Przytocki. Za fortepianem zasiądzie Łukasz Trepczyński.

Aktualności

Finał V edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wystawa prac Marka Arcimowicza

W najbliższy piątek w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marka Arcimowicza pt. “W poszukiwaniu białej plamy na mapie – zdobycie Tramen Tepui”. Ekspozycja prezentowana jest na zakończenie tegorocznej...

Reklama