Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Nela Mała Reporterka spotka się z czytelnikami. Specjalnie otworzą Galerię wcześniej

Dodano: /

Z okazji premiery nowej książki, Nela Mała Reporterka spotka się z młodymi czytelnikami w Rzeszowie. Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 grudnia o godz. 9:00. W związku z dużym zainteresowaniem, Galeria Rzeszów specjalnie na tę okoliczność otworzy się przed czasem, tak aby wszystkie dzieci miały okazję na zdobycie autografu.

W trakcie spotkania będą rozmowy o orkach, fantastycznych waleniach z kłami (których Nela poszukiwała podczas wypraw), fałszywej orce i niesamowitych rodzinnych zachowaniach waleni. Odbędziecie podróż przez Norwegię, Argentynę, aż do Antarktydy!

Będzie można również zgłaszać szkoły i przedszkola do udziału w akcji ochrony waleni na Wyspach Owczych #savethewhales i zgłosić chęć zaproszenia do szkoły/przedszkola „Wielkiego Listu do Unii Europejskiej”, aby dzieci się na niej podpisały. Każdy podpis, rysunek, znak X jest głosem w ochronie tych zwierząt. Co roku na Wyspach Owczych ginie z rąk ludzi około 800 waleni... Można już zgłaszać szkoły i przedszkola na stronie www.you4planet.org.

Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia po różnych kontynentach, nagrywając i opisując swoje przygody. Kocha przyrodę i wyprawy. Jej idolem jest Steve Irvin, którego wzorem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Strachy na Lachy i O.S.T.R. dołączają do line-upu 29. Rzeszowskich Juwenaliów

Do ogłoszonych do tej pory wykonawców 29. Rzeszowskich Juwenaliów dołączyli: zespół Strachy na Lachy, który wystąpi 10 maja na scenie głównej oraz O.S.T.R. który również zagra w pierwszym dniu wydarzenia, na scenie...

Aktualności

MIR i JAZZ Beatles w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

Estrada Rzeszowska przygotowała kolejną dawkę muzyki alternatywnej oraz sentymentalną podróż do Liverpoolu z czasów Beatlesów, czyli dwa niezwykłe koncerty, które odbędą się w marcu w Rzeszowskich Piwnicach.

Aktualności

Uznany dyrygent, dwa chóry i czeska sopranistka - wieczór symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej

Jiří Petrdlík, jeden najlepszych dyrygentów europejskich swojego pokolenia, poprowadzi orkiestrę symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu symfonicznego. Koncert wzbogaci udział dwóch chórów. Solistką wieczoru będzie czeska sopranistka Miroslava Časarová.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2024. Gibbs dołącza do artystów sceny hip hop

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili kolejnego wykonawcę, który dołączył do line’upu imprezy. Gibbs wystąpi 11 maja na scenie hip hop.

Aktualności

Cyrk Safari z nowym programem "Bravissimo" w Rzeszowie

W weekend, 16 i 17 marca do Rzeszowa przyjedzie Cyrk Safari. Jeden z najstarszych cyrków w Polsce zaprezentuje nowy program zatytułowany „Bravissimo”, bez zwierząt, ale z udziałem międzynarodowych artystów.

Aktualności

Wtorek z klasyką. Dwa filmy Krzysztofa Kieślowskiego w Kinie za Rogiem Cafe

Dwa obrazy Krzysztofa Kieślowskiego zobaczymy podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu „Wtorek z klasyką” organizowanego przez rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe.

Aktualności

"Kultura jest kobietą" - spotkanie artystek z Podkarpacia z okazji Dnia Kobiet

8 marca 2024r. o godzinie 15:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie organizowane jest kolejne spotkanie kobiet związanych z kulturą na Podkarpaciu w ramach projektu "Kultura jest kobietą".

Reklama