Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Nowa wystawa w Galerii Nierzeczywistej. Piękne Morawy na zdjęciach Witolda Koleszko

Dodano: /

Morawy - fot. Witold Koleszko
Morawy - fot. Witold Koleszko

Już wkrótce w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego będzie można podziwiać piękne i kolorowe pejzaże pofalowanych Moraw. Autorem nowej wystawy jest Witold Koleszko.

"Moje fotografowanie to pasja, która motywuje mnie do poznawania nowych ludzi lubiących fotografować oraz nowych miejsc w Polsce i poza nią. Bardzo ważny jest kontakt z innymi pasjonatami fotografii, który umożliwia nie tylko wymianę doświadczeń, ale także zaprezentowanie własnego dorobku fotograficznego. Fotografuję od 1973 roku. W tamtych czasach była to fotografia analogowa. Wielogodzinną pracę w ciemni wynagradzały magiczne chwile, gdy na papierze fotograficznym, zanurzonym w wywoływaczu, powoli pojawiał się obraz zarejestrowany wiele dni wcześniej. W 2002 roku zacząłem fotografować aparatami cyfrowymi. Początkowo były to kompakty i lustrzanki cyfrowe, trwało to krótko. Następnie moje życie fotograficzne całkowicie zdominowały cyfrowe aparaty bez lustra. Uważam powstanie tych aparatów, to jak w latach 30-tych wynalezienie lustrzanki.

W ostatnich 15 latach pracowałem ze wspaniałymi ludźmi w kilku grupach fotograficznych: AF13 Stowarzyszenie Przeciw Nicości imienia Mieczysława Wielomskiego i myślenickiej grupie MGfoto. Pierwszy raz na Morawy pojechałem z Mietkiem Wielomskim, była jesień kiepska pogoda, pochmurno i padał deszcz. Już w tamtym czasie wiedziałem, że to na pewno nie jest ostatnia wyprawa w tamte strony. Przez sześć ostatnich lat zrobiłem 8 plenerów na Morawy i pokazałem te piękne miejsca około osiemdziesięciu fotografom."

Tak pisze o swojej pasji do fotografowania Witold Koleszko.

Wernisaż wystawy zatytułowanej „Morawy” odbędzie się 27 czerwca o godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF. Zdjęcia będzie można oglądać do 27 lipca br.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Spotkanie z Iloną Łepkowską w Ogrodach Bernardyńskich

Ilona Łepkowska spotka się z rzeszowską publicznością w ramach cyklu „Letnie Ogrody Literackie” organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Koncert Jack Dupon i Mark and The Boomers na rzeszowskim Rynku

Wydarzenie odbędzie się w ramach nowego cyklu zatytułowanego „Improwizacje na Skwerze”.

Aktualności

Końskie życie na fotografiach Elżbiety Kaliszewskiej. Nowa wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

„Konie światłem malowane” to tytuł nowej wystawy, która od 1 sierpnia br. będzie prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach. Autorką jest Elżbieta Kaliszewska, która fotografuje od dawna, a ta życiowa pasja wywodzi się z...

Aktualności

Wystawa fotografii w terminalu lotniska w Jasionce

Wystawa zatytułowana „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię”, którą przygotowało Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Aktualności

Plenerowe koncerty kameralne na rzeszowskich osiedlach

Już w ten weekend odbędą się trzy z czterech wydarzeń plenerowych organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach cyklów: „Dobry wieczór z kulturą” oraz „Spotkania muzyczno-artystyczne na Osiedlu Kotuli”.

Aktualności

RE: Rzeszów Festival już w ten weekend. Koncerty, projekcje multimedialne, atrakcje dla dzieci i foodtrucki

W programie 10 koncertów artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się projekcje multimedialne, strefa dla dzieci i okazja do spróbowania smakołyków z najlepszych foodtrucków.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Wizyta strażaków i bajki z serii Strażak Sam

Przed nami kolejny niedzielny poranek filmowy w rzeszowskim kinie Helios przygotowany z myślą o najmłodszych kinomanach.

Aktualności

Kino pod gołym niebem na rzeszowskich osiedlach

Startuje cykl Wakacyjne Kino Plenerowe organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach projektu socjalnego „Z uśmiechem w przyszłość”, którego operatorem jest rzeszowski MOPS. Bezpłatne seanse filmowe odbędą się na czterech rzeszowskich osiedlach.

Reklama