Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Obsypany nagrodami dokument w Kinie Konesera

Dodano: 19.02.2020 r. / ViC

„Nasze miejsce na Ziemi” to nagradzany na kilkunastu festiwalach filmowych niezwykły film dokumentalny, który ogląda się jak najlepszą fabułę. Opowiada o małżeństwie, które realizuje marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury. Obraz będzie można zobaczyć w Kinie Konesera w Heliosie przy al. Powstańców Warszawy 14 w najbliższą środę tj. 19.02. o godz. 18:30.

SEANS POPRZEDZI PRELEKCJA

Opis filmu:

Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii.

Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów.

Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A widoki takie jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Greasym, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której przecież jesteśmy częścią.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Czarno-Białe Ślady – utwory Republiki akustycznie w Rzeszowskich Piwnicach

Rzeszowska publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym muzycznym wydarzeniu – koncercie projektu Czarno-Białe Ślady, w ramach którego Zbigniew Krzywański, Jacek Bończyk i Jakub Nowak przedstawią autorskie, akustyczne interpretacje kultowych utworów zespołu...

Aktualności

Spotkania poświęcone sztuce wracają do Rzeszowskich Piwnic

Od lutego do kwietnia 2026 roku w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się druga część cyklu „Czas Sztuki” – serii spotkań poświęconych historii i różnorodnym obliczom sztuki. W trakcie siedmiu wykładów uczestnicy wyruszą w...

Aktualności

Cezary Jurkiewicz z nowym programem przyjedzie do Rzeszowa

Cezary Jurkiewicz, jeden z popularniejszych w Polsce stand-uperów, już wkrótce rusza w trasę promującą nowy program. Jednym z przystanków będzie Rzeszów. Komik wystąpi u nas w połowie lutego.

Aktualności

Wernisaż wystawy „Czas pogodnego piękna” z okazji jubileuszu 80-lecia Wacława Kochanowicza

W najbliższą sobotę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne – jubileusz 80-lecia urodzin Wacława Kochanowicza, wybitnego malarza związanego z Podkarpaciem. Towarzyszący uroczystości wernisaż „Czas pogodnego piękna”...

Aktualności

Laureat Konkursu Chopinowskiego wystąpi w Rzeszowie. W programie m.in. Bach i Schubert na cztery ręce

1 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się recital Philippe Giusiano, zdobywcy lauru na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Aktualności

Bandoska, szałamaistki i mażoretki wystąpią na Zimowym Koncercie w WDK

Szykuje się gratka dla miłośników muzyki, tańca i tradycji. Pod koniec stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowy Koncert Zimowy. Na scenie zaprezentują się trzy zespoły artystyczne z WDK.

Aktualności

Finisaż wystawy "Galeria Jednego Zdjęcia 2024-2025"

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza na finisaż wystawy „Galeria Jednego Zdjęcia 2024–2025”, który odbędzie się 30 stycznia 2026 roku w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. J. Matejki 10 w Rzeszowie o godz. 18:00.

Aktualności

Wielki Koncert Świątecznej Pomocy w Rzeszowie

Cztery zespoły zagrają podczas trzeciej edycji Wielkiego Koncertu Świątecznej Pomocy. Wydarzenie odbędzie się 24 stycznia w klubie Pod Palmą. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na rzecz WOŚP.

Reklama