Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Obsypany nagrodami dokument w Kinie Konesera

Dodano: 19.02.2020 r. / ViC

„Nasze miejsce na Ziemi” to nagradzany na kilkunastu festiwalach filmowych niezwykły film dokumentalny, który ogląda się jak najlepszą fabułę. Opowiada o małżeństwie, które realizuje marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury. Obraz będzie można zobaczyć w Kinie Konesera w Heliosie przy al. Powstańców Warszawy 14 w najbliższą środę tj. 19.02. o godz. 18:30.

SEANS POPRZEDZI PRELEKCJA

Opis filmu:

Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii.

Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów.

Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A widoki takie jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Greasym, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której przecież jesteśmy częścią.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Dofinansowanie dla Muzeum Dobranocek na konserwację kultowych lalek

50 tys. zł dofinansowania z MKiDN otrzymało Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Pieniądze zostaną przeznaczone na konserwację lalek filmowych z serialu „Trzy Misie”.

Aktualności

Rockowa noc from the Basement „po rzeszowsku”. Znamy line-up drugiego koncertu

Organizatorzy najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie zapowiedzieli trzeci w tym roku koncert w ramach cyklu „Rockowa Noc from the Basement”. W lutym w rzeszowskich podziemiach zaprezentują się trzy rzeszowskie zespoły.

Aktualności

Justeene Ruston spotka się z czytelnikami w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Justeene Ruston, autorką książek young adult w konwencji fantasy, które odbędzie się 20 stycznia 2025 r. o godz. 17.00 w Filii...

Aktualności

Rzeszowski Dom Kultury kolęduje dla 4-letniego Krystianka. Zaplanowano 6 koncertów

Rzeszowski Dom Kultury organizuje cykl koncertów charytatywnych pod hasłem „Styczeń z Kolędą”. Podczas każdego z nich będzie prowadzone zbiórka datków na leczenie 4-letniego Krystianka.

Aktualności

Wystawa obrazów Bartosza Nalepy otwiera nowy sezon w rzeszowskim BWA

8 stycznia 2026 r. w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych odbył się wernisaż wystawy obrazów Bartosza Nalepy zatytułowanej DNO LASU. Ekspozycja inauguruje nowy sezon wystawienniczy galerii. Za tło dźwiękowe do wystawy odpowiedzialny jest...

Aktualności

Rockowa Noc rozpoczyna cykl tegorocznych koncertów w Rzeszowskich Piwnicach

Organizatorzy Rockowej Nocy rozpoczynają nową odsłonę cyklu koncertów „…from the Basement”. Już 31 stycznia w Rzeszowskich Piwnicach zagrają Epitome, Neuropathia i Insist zaś w pierwszy dzień wiosny – 21 marca – do...

Aktualności

"Podkarpacka Ikonosfera". Najlepsze prace na wystawie w WDK

9 stycznia 2026 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej prezentującej najlepsze prace wyłonione w ramach tegorocznej edycji konkursu fotograficznego "Podkarpacka Ikonosfera".

Aktualności

Najpopularniejsza piosenkarka Latin Jazz i Bossa Nova wystąpi w Rzeszowie

Karen Souza najpopularniejsza obecnie piosenkarka Latin Jazz i Bossa Nova wystąpi wraz z zespołem w Filharmonii Podkarpackiej w ramach cyklu BOOM. Koncert odbędzie się 13 stycznia. Są jeszcze dostępne bilety.

Reklama