Rzeszów - Piątek, 22.05.2026
Reklama

Ostatni dzień zwiedzania wystawy "Portretowe ujęcia"

Dodano: 28.03.2025 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Muzeom Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na ostatni dzień zwiedzania wystawy zatytułowanej  „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku” i ostatnie kuratorskie oprowadzanie z Panią Marią Stopyrą – kustoszką Działu Sztuki rzeszowskiego Muzeum. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek,  marca 2025 roku o godz. 14:00. Cena biletu wstępu wraz z oprowadzaniem: 15 zł

Wszystkie eksponowane dzieła powstały na podłożu papierowym i wykonane są w technikach takich jak: akwarela, gwasz, pastele, kredka, sangwina, ołówek, węgiel, sepia, tusz piórkiem i lawowanie, a także w technikach łączonych (mieszanych).

Wśród prezentowanych portretów znajdą się wspaniałe prace wybitnych artystów, takich jak: Henryk Rodakowski, Piotr Michałowski, Juliusz Kossak, Artur Grottger, Teodor Axentowicz, Kazimierz Sichulski, Tadeusz Makowski, Zygmunt Waliszewski oraz Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy). Ze względu na swój charakter obiekty te są niezwykle rzadko prezentowane publiczności.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Queens of Soul muzyczną gwiazdą Karpackiej Majówki

W dniach 1 - 3 maja w Rzeszowie odbędzie się Karpacka Majówka, która będzie połączeniem trzydniowego jarmarku, Święta Paniagi i kolejnej edycji festiwalu Karpaty na Widelcu z udziałem Roberta Makłowicza. Zwieńczeniem majówki...

Aktualności

"Zrozumiesz jak dorośniesz" - Aleksandra Radomska z nowym programem w Rzeszowie

Aleksandra Radomska, okularnica z ADHD, która od lat podbija serca swoich obserwatorek w internecie, a od 2021 roku również na scenie, powraca z nowym programem. W kwietniu wystąpi w Rzeszowie.

Aktualności

"Śpiewająca z Wilczkami" z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr Przedmieście zaprasza 25 marca o godz. 19.00 na wyjątkowy spektakl „Śpiewająca z Wilczkami” w reż. Anety Adamskiej-Szukały.

Aktualności

Bezpłatny koncert The FoxCats promujący debiutancki album

18 marca grupa The FoxCats zagra premierowy koncert promujący debiutancką płytę zatytułowaną „Wystrzeleni”.

Aktualności

Islandzki multiinstrumentalista wystąpi w Rzeszowie

Ragnar Ólafsson - wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii rusza w trasę po Polsce. 27 kwietnia wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 19:00.

Aktualności

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Mrozu, Nosowska i Brodka

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Organizatorzy Letnich Brzmień ogłosili listę artystów, którzy wystąpią w tym roku w Rzeszowie. Dwudniowy festiwal odbędzie się w dniach 7 – 8 lipca 2023 r. w Parku Sybiraków.

Reklama