Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Ostatnie koncerty w ramach Podkarpackiej Jesieni Jazzowej

Dodano: /

W tym tygodniu w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury odbędą się dwa ostatnie koncerty w ramach VII Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Zagrają: JG Tango Project oraz Etnos Ensamble.

W czwartek, 25 listopada wystąpi JG Tango Project. Początek koncrtu o godz. 19:00. Zespół wykonuje instrumentalne utwory tanga argentyńskiego. Ich repertuar to kompozycje Astora Piazzolli, który spopularyzował ten styl muzyczny na świecie. Muzyka charakteryzuje się dużą zmiennością - od nostalgicznych melodii przepełnionych smutkiem po rytmiczne i żywiołowe partie akordeonu i gitary. Grupa gra w składzie: Jacek Gajdek - gitara klasyczna, Marek Murias – akordeon oraz Zdzisław Ziarkiewicz – kontrabas.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie WDK.

Podczas koncertu finałowego, który zaplanowano na niedzielę, 28 listopada, na scenie WDK zaprezentuje się zespół Etnos Ensamble.

Zespół tworzą wytrawni instrumentaliści. Każdy z członków zespołu stanowi wyjątkową indywidualność i dysponuje własnymi doświadczeniami zdobywanymi w ramach rozmaitych projektów. Połączyła ich miłość do muzyki etnicznej, a więc tego, co piękne, proste, tętniące życiem i najbliższe duszy każdego człowieka.

W swojej twórczości łączą tradycyjne inspiracje ludowe: słowiańskie, bałkańskie, klezmerskie oraz arabskie z elementami improwizacji i jazzu wydobywając z nich to, co unikatowe, prawdziwe i wyjątkowe.

Skład zespołu:

  • Konrad Merta - akordeon
  • Bartosz Pacan - klarnet
  • Piotr Gach - wiolonczela
  • Michał Kapczuk - kontrabas
  • Przemek Pacan - instrumenty perkusyjne

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a zaproszenia można odebrać w portierni WDK.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Luty w DKF Klaps z dwiema przedpremierami [REPERTUAR]

Cztery projekcje filmowe połączone z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami znalazły się w lutowym programie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”, działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pierwsze spotkanie już 3 lutego.

Aktualności

Symphonica powraca do Rzeszowa z jubileuszową trasą

Utwory takich zespołów jak Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Queen, Prince, Rammstein, Rage Against The Machine Europe, Nightwish, Faith No More zabrzmią w symfonicznych aranżacjach w Filharmonii Podkarpackiej w ramach widowiska Symphonica.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, warsztaty zdrowej żywności, zabawy i animacje

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy.

Aktualności

Malarstwo Józefa Machały w galerii WDK. Otwarcie wystawy 3 lutego

Od 3 lutego 2025 r. w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę prac Józefa Machały zatytułowaną  „Pejzaż polski”. Wernisaz odbędzie się o godz. 18:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 27...

Aktualności

Teatralna randka z widowiskowym finałem. Wraca Teatralny Speed Dating

Już 1 lutego w Teatrze Siemaszkowej w Rzeszowie ruszy siódma edycja Sceny Nowej Dramaturgii. Kolejny raz zacznie się Teatralny Speed Dating.

Aktualności

Sztuka mistrzów malarstwa polskiego na wystawie w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „Portretowe ujęcia. Malarstwo i rysunek artystów polskich od XVIII wieku do 1939 roku”.

Aktualności

Rockowa Noc from the Basement powraca do Rzeszowskich Piwnic

Sceptic to pierwszy zespół, który wystąpi w ramach tegorocznej serii koncertów spod szyldu „Rockowa Noc from the Basement.

Aktualności

7 filmów na 7 dni. Rusza Tydzień Filmu Niemieckiego w Zorzy

7 filmów będzie można zobaczyć w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego, który rozpocznie się w piątek, 24 stycznia w kinie Zorza.

Reklama