Rzeszów - Czwartek, 09.07.2026
Reklama

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie. Rzeszów odwiedzi Maria Pakulnis

Dodano: 07.07.2026 r. / Redakcja

12 lipca odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Letnich Ogrodów Literackich organizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Gościem będzie aktorka Maria Pakulnis.

Maria Pakulnis – aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna. Absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Za swe artystyczne dokonania wielokrotnie wyróżniona: nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, nagrodą aktorską na MFF w Taorminie, Brązowymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, Złotym Ekranem. Laureatka Orła za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Johnny”.

Znana jest z niezapomnianych ról w „Obywatelu Piszczyku”, „Konsulu”, „Pożegnaniu jesieni” i „Pajęczarkach”. Wystąpiła w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji. Znana ze znakomitej roli Nadieżdy Tumskiej w serialu „Ekstradycja”, jak również z innych produkcji, tj. „Psie serce”, „Siostry, „Wiadomości z drugiej ręki”, „Nad Rozlewiskiem”, „Powiedz Tak”, „Leśniczówka”.
Przez lata pracy na deskach teatru stworzyła wiele interesujących kreacji w bardzo zróżnicowanym repertuarze. Pracuje także w Teatrze Polskiego Radia.

Spotkanie z aktorką odbędzie się w niedzielę, 12 lipca 2026 r. o godz. 16.00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Wstęp wolny. W przypadku deszczu spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13.

Poniżej harmonogram kolejnych spotkań w ramach cyklu LOL:

  • 19 lipca – Tomasz Sekielski – dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych
  • 26 lipca – Wojciech Jagielski – dziennikarz, reporter i pisarz
  • 2 sierpnia – Anna Kańtoch – autorka książek kryminalnych i fantastycznych
  • 30 sierpnia – Paweł Reszka – dziennikarz i korespondent wojenny
  • 13 września – Tomasz Raczek – krytyk filmowy i publicysta


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Enej i C-Bool wystąpią na Rzeszowskich Juwenaliach

Kolejni wykonawcy dołączyli do line-upu 29. edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Grupa Enej zagra na Scenie Głównej na zakończenie pierwszego dnia imprezy. C-BooL wystąpi 10 maja na OneStage.

Aktualności

Zgłoszenia do udziału w Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza koła, kluby i grupy fotograficzne działające na Podkarpaciu do udziału w XXII Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych.

Aktualności

RDK poszukuje wolontariuszy do organizacji "Reggae nad Wisłokiem"

Rzeszowski Dom Kultury szuka energicznych i zaangażowanych osób, które dołączą jako wolontariusze do zespołu organizatorów tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu “Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”. Jest to doskonała okazja do współpracy...

Aktualności

Muzyczne powitanie wiosny w WDK. Koncert WADADA w ramach cyklu Etno-Wiosna

23 marca br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wystąpi WADADA, czyli „zbudowany na afro-kubańskiej bębniarskiej podstawie muzyczny tygiel elektroniczno-akustyczny”. Koncert odbędzie się w ramach cyklu pn. Etno-Wiosna.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia 2024. ReTo zamyka line-up sceny hip hop

ReTo to ostatni raper, który dołączył do wykonawców sceny hip hop na tegoroczny Rzeszowskich Juwenaliach.

Aktualności

Miłośnicy komiksu i fani Star Wars spotkają się w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu zapraszają na kolejne spotkanie miłośników komiksu. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 marca w Sali audiowizualnej WDK (II piętro). Wstęp wolny.

Aktualności

Sobotnie spotkania dla najmłodszych w Klubie Malucha

W najbliższą sobotę (16.03), Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje trzy spotkaniach dla najmłodszych czytelników wraz z rodzicami w ramach Klubów Malucha.

Reklama